You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Старіння та фотостаріння

Статті | Косметологія | Старіння та фотостаріння

Суть: Ультрафіолетове випромінювання (УФ-випромінювання), що є частиною сонячного світла, передчасно старить шкіру. Захищаючи шкіру від УФ-випромінювання, можна продовжити її молодість.

Кажуть, що моду на засмагу прищепила парижанка легендарна Коко Шанель, коли, повернувшись із круїзу по Середземномор'ю, вразила блідих паризьких красунь бронзовим загаром. Незабаром примхлива мода зробила поворот на 180 °, і пані, що раніше не виходили з дому без капелюшків з широкими полями, довгих рукавичок і вуалі, вирушили на пляжі, де спочатку несміливо, а потім все сміливіше оголювали свої тіла, підставляючи їх жарким променям сонця. Відповідно до іншої теорії, мода на засмагу з'явилася тоді, коли бліда шкіра стала асоціюватися з важкою працею в закритих приміщеннях фабрик і заводів, а засмага став привілеєм тих, хто міг дозволити собі проводити багато часу на свіжому повітрі, відпочиваючи і займаючись спортом. Як би там не було, практично в усіх європейських країнах і в Америці засмага перетворився на символ здоров'я та активного способу життя, і тому багато людей, особливо у молодому віці, валялися під палючими променями сонця до опіків і запаморочення, намагаючись дістати його.

В Америці покоління, яке стало так активно дружити з сонцем, було поколінням людей, що народилися під час повоєнного буму народжуваності в 40-50-і роки, або поколінням бебі-бумерів (baby-boomers). Йшли роки, і лікарі почали помічати, що старіння шкіри обличчя у бебі-бумерів має свої особливості - різкі зморшки, нерівність, горбистість шкіри, пігментні плями, наявність ділянок ущільненої лупиться шкіри і гілочок розширених судин на щоках. Такі зміни виявляються тільки на ділянках, що піддавалися посиленої сонячного опромінення, в той час як в місцях, що звичайно захищених від сонця (наприклад, в нижній частині живота, на внутрішній поверхні стегон і т.п.), шкіра, як правило, виглядає набагато краще . Знадобилися ретельні дослідження, перш ніж лікарі прийшли до одноголосного висновку-не вік, а сонячне випромінювання відповідально за появу цих ознак. Як з'ясувалося, УФ-випромінювання, хоча і не володіє таким руйнівним дією, як іонізуюча радіація, тим не менше, має достатню енергію для того, щоб викликати пошкодження ДНК і інших молекул шкіри.

Зараз виділяють наступні ознаки пошкодження шкіри сонцем, або фотостаріння:
• зморшки, що з'являються в ділянках пошкодження колагену;
• нерівність шкіри, що виникає в ділянках скупчення атипового еластину (сонячний еластоз);
• сухість шкіри;
• розширення поверхневих судин (телеангіектазії);
• пігментні плями (сонячне лентиго);
• актініческій, або сонячний, кератоз (плями червонуватою ущільненої, що лущиться, шкіри).

Найчастіше фотостаріння спостерігається у світлошкірих людей у віці після 50 років, тоді як у людей зі смаглявою шкірою воно проявляється рідше. У світлошкірих жителів Австралії, Ізраїлю і південних штатів Америки фотостаріння зазвичай розвивається у більш молодому віці.
Концепція фотостаріння зробила революцію в косметології. До цього вчені вважали, що не можна ні запобігти старіння, ні омолодити постарілу шкіру і що всі спроби створити засоби, що розгладжують зморшки або повертають шкірі сяйво молодості, заздалегідь приречені на невдачу. Виявилося, що шкіра, пошкоджена сонцем, зберігає запас життєвих сил, які можна збудити. Нині розроблено ряд засобів і методів, які дозволяють частково усунути ознаки фотостаріння. Хоча всі вони рекламуються як засобу «від зморшок» чи «від старіння», потрібно розуміти, що в даному випадку мова йде не про справжній омолодження, а про «лікування» (точніше - відновлення) шкіри, пошкодженої сонцем.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка