You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

10 міфів про воду…у косметології

Статті | Косметологія | 10 міфів про воду…у косметології

Міф №1: У зволоженні бідує тільки суха шкіра

Звичайно ж, це твердження невірно, а причина цього стійкого міфу в плутанині термінів. Суха й збезводнена шкіра - це абсолютно різні поняття! Недолік води може випробовувати як суха, так і жирна шкіра. Причому, як це не парадоксально, остання звичайно має потребу у зволоженні куди частіше. Намагаючись видалити зі шкіри надлишок жиру, ми безжалісно порушуємо її природний захисний шар, що і підтримує нормальний рівень зволоження. Використовуючи для догляду за жирною шкірою (яка, до того ж, часто схильна до запалень і вугрової висипки) спиртові лосьоны, пиллинги й інші агресивні засоби, що очищають, ми автоматично лишаєм її дорогоцінної вологи. Те ж саме відбувається й після довгого перебування на сонце. Але навіть якщо подібних екзекуцій на своєю шкірою ви й не проробляєте, варто все-таки пам’ятати, що жир і вода один одного замінити не можуть. А виходить, у зволоженні бідує абсолютно будь-яка, навіть сама жирна шкіра.

Міф №2: Найпростіше зволожити шкіру просто протерши й збризкавши її водою

Дійсно, що може бути простіше! Ах, якби проблема вирішувалася настільки елементарно! Справа в тому, що практично будь-яка вода (із чи водопровідного вона крана або із пластикової пляшки) містить величезну кількість солей, що осідають на поверхні шкіри й у підсумку, що приводять до прямо зворотного ефекту. Дійсно зволожуючим ефектом володіють лише так звані «дерматологічні води», що випускаються в спреях. Докладніше про їх ви можете прочитати в статті…..

Міф №3: Неможливо якісно очистити шкіру, не використовуючи воду

Називати це спірне твердження стовідсотковим міфом напевно не коштує. Тому що дуже багато з людей дійсно не представляють свого життя без звичних ранкових умивань водою з-під крана. Якщо ваша шкіра переносить такі водні процедури нормально, не коштує від них відмовлятися. Однак якщо ви володієте чутливої, схильної до роздратувань шкірою, від умивання водопровідною водою краще відмовитися зовсім або звести його до мінімуму. Зараз практично в будь-якої марки ви можете знайти целую гаму що очищають лосьонов і тоніків, у тому числі й призначених для догляду за гіперчутливою шкірою. Так що альтернатива воді є!
До речі, у цього міфу є і його, так сказати, дзеркальне відбиття. Багато жінок абсолютно впевнені, що вмиватися водою з під крана, навпроти, у жодному разі не можна
Як і будь-яка крайність, це твердження теж дуже далеко від істини. Хоча частка правди в ньому і є, оскільки більшість із нас живе в несприятливі з екологічної точки зору районах, де вода, що текет із крана, може містити чи ледве не всю таблицю Менделєєва. У цьому випадку можна або поставити фільтр, або… скористатися наступним міфом.

Міф №4: Сама необразлива й універсальна водна процедура - протирання шкіри кубиками льоду

Я зовсім не збираюся затверджувати, що це категорично не корисно. Посперечаюся лише з універсальністю й необразливістю. Але почну все-таки із плюсів. Найбільш відчутний з них полягає в тім, що заморожування - це кращий і найдешевший спосіб очищення води. Для того, щоб з далеко не кристально чистої міської водопровідної води одержати практично лід з гірських вершин, потрібно лише не пропустити момент, коли основна частина води вже змерзне, а осад, що містить всі шкідливі домішки - ще немає. Злив його, ви одержите кубики найчистішого льоду.
Що стосується користі й шкоди від використання льоду для шкіри, то отут є свої «за» і «проти». Подібні контрастні процедури прекрасно тонізують шкіру й зміцнюють посудини. Зрозуміло, всі добре в міру: якщо замість легкого поколювання й приємного холодку ви відчуєте оніміння шкіри, значить ви явно перестаралися.
Однак подібне «крижане вмивання» корисно далеко не всім. Якщо у вас слабкі посудини й ви страждаєте эритрокуперозом, подібні процедури вам строго протипоказані! Так що, про універсальність і необразливість отут говорити не коштує!

Міф №5: Часте вмивання, душ і ванни приносять тільки користь

Прагнення до чистоти - це прекрасно. І отут вода безумовно наш кращий помічник! От тільки всі добре в міру. З одного боку, як ми вже з’ясували з попередніх міфів, вода, як це не парадоксально, може не воложити, а висушувати шкіру. А, крім того, всі водні процедури звичайно супроводжуються використанням різних мийних засобів (гелів, мусів, пінок або мила), які, незважаючи на всі завірення їхніх виробників, при постійному використанні теж значно збезводнюють шкіру. Якщо ж ваше прагнення до чистоти й стерильності непереборно, не забувайте після кожної водної процедури наносити на шкіру зволожуючий крем або лосьон.

Міф №6: За допомогою морської води або хоча б розчинених у звичайній воді морських солей можна вирішити чи ледве не всі проблеми шкіри

Незважаючи на те, що використання морської води й розчинених у ній солей лежить в основі такого популярного напрямку як SPA, не варто думати, що баночка з морською сіллю, розчинена у ванні, може замінити вам складну систему професійних косметичних процедур на основі дарунків моря. Звичайно оптимальний варіант - це поїхати на море й порадувати свою шкіру справжньою морською водою, що у сполученні з місцевим повітрям дійсно здатне творити чудеса. Якщо ж за допомогою пакетика із сіллю ви створюєте «маленьке море» у власною ванною, помнете дійсно сприятливий вплив на шкіру це зробить лише при дотриманні декількох умов. Час прийняття ванни не повинне перевищувати 10-15 мінут, температура води повинна бути близька до температури тіла, і що наприкінці краще все-таки змити залишки солі зі шкіри чистою водою, після чого обов’язково нанести зволожуючий лосьон.

Міф №7: Чим більше рідини ми п’ємо, тим краще це для нашої шкіри

По-перше, це дивлячись якої рідини! А, по-друге, робити це потрібно все-таки в розумних межах. Але давайте один по одному… Дійсно, зневоднювання організму позначається на нашій зовнішності самим негативним образом. Для того, щоб убезпечити себе, досить випивати в день не менш 1,5 літрів рідини (улітку, у жару або при інтенсивних фізичних навантаженнях пити потрібно більше). Однак не всяка рідина діє зі знаком «плюс». Оптимальний варіант - чиста питна (або слабоминерализованная) вода без газу, зеленого й фруктовий (типу каркадэ) чай і свежевыжатые соки (особливо овочеві, оскільки вони майже не містять цукри). Але знайти людину, який би пив лише все перераховане вище, досить важко. У реальності більшу частину споживаної рідини в нас становлять чорний чай, кава, солодкі газовані напої та інші не занадто корисні речі. Про алкоголь я вже не говорю! На жаль, але сподіватися, що всі вони можуть позитивно вплинути на вашу зовнішність не доводиться!
До речі, між станом шкіри й оптимальною кількістю вживаної рідини існує дуже прямий зв’язок, що ілюструє один нехитрий тест. Для того, щоб зрозуміти, чи досить ви п’єте, просто вщипніть себе за руку (із зовнішньої сторони долоні). Якщо шкіра моментально повернеться в колишній стан - все нормально. Якщо ж вона розгладжується повільно - вам необхідно більше рідини.

Міф №8:Оскільки однієї із причин целлюлита є нагромадження в організмі рідини, для боротьби із цією проблемою пити потрібно якнайменше

Твердження це, хоча на перший погляд і виглядає логічним, у корені невірно! Навпроти, недолік рідини приводить до нагромадження в організмі токсинів, які і є головними винуватцями целлюлита! А тому для боротьби із цим неминучим практично для кожної жінки злом, пити потрібно якнайбільше. Інше питання - що пити (див. попередній міф).
До речі, існує дуже стійка омана, що позбутися від целлюлита допомагає кава. Засновано це очевидно на тім факті, що до складу багатьох засобів від целлюлита входить кофеїн. Однак, він стимулює кровообіг лише в складі кремів. А от уживання його усередину (у вигляді кава або напоїв типу «Кока-коли»), навпаки, може підсилити целлюлит. Справа в тому, що в цьому випадку він підсилює кровообіг лише у великих посудинах, що приводить до відтоку крові із дрібних посудин шкіри. А це погіршує обмін речовин і приводить до нагромадження жиру й збільшенню целлюлита.

Міф №9: Позбутися від набряків, целлюлита й деяких інших проблем можна за допомогою безсольової дієти

Це вкрай модне захоплення, засноване на безсмертній думці, що «сіль - це біла отрута» може не тільки не привести до жаданої краси й стрункості, але й повністю зруйнувати ваше здоров’я. Справа в тому, що при повній відсутності в раціоні солі наш внутрішній баланс зрушується організм починає «бунтувати». Якщо ж ви при цьому, борючись зі шлаками й іншими напастями, що заважають вашій красі, будете випивати по 5 літрів води в день, результатом цього може стати поява судорог, загальна ослаблення організму й навіть виникнення серцевого приступу.

Міф №10: Щоб ранком добре виглядати, увечері кількість рідини краще скоротити до мінімуму

Якщо у вас спостерігаються проблеми зі здоров’ям (наприклад, із бруньками), швидше за все цей міф є для вас суворою реальністю. Для всіх же інших ніякий зв’язки між вечірнім кухлем сподіваючись або склянкою кефіру й ранкових набряків і мішками під очами бути не повинне. У кожному разі, якщо ви спостерігаєте в себе подібні явища, краще звернутися до лікаря, а не позбавляти себе після 6 годин вечора будь-якої рідини. Втім, якщо ви всю ніч п’єте міцний кава, тоді не варто дивуватися не занадто оптимістичному ранковому відбиттю в дзеркалі!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка