You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Шия - показник віку

Статті | Косметологія | Шия - показник віку

Масажем і найдорожчою косметикою шию від старіння не вбережеш.

ШИЯ нерозривно пов’язана з головою. Голова визначає стан і положення шиї. Голова - важка частина тіла й через хребет впливає на центр ваги верхньої частини тулуба й формує певну поставу, впливаючи навіть на нашу ходу. Нахилена вперед голова веде до сутулості й до утворенню жирового нагромадження, у народі іменованого “овдовілий горб”.

Основна причина сутулості - перевантаження м’язів шийного й верхне-грудного відділів при тривалих статичних позах у положенні сидячи, при цьому зовнішня сторона хребта розтягується, а внутрішня стискується. М’яза від постійного перевантаження спазмируются, втрачають еластичність і закріплюють опукле положення спини.

У нормі шия повинна мати легкий прогин (лордоз), він необхідний для амортизації навантажень на головний відділ. При сильному вигині хребта шия коротшає, втрачає свою стрункість і функціональність. При сутулості тримати голову вертикально дуже складно, такий же вигин шийного хребта випробовує навіть здорова людина, розглядаючи, наприклад, зірки. Швидко наступають утома, дискомфорт і головні болі. Звідси порочне коло: голову опускають - приходить полегшення, випрямлюються хребці, але підсилюється сутулість.

Як запобігти можливим неприємностям? Необхідні нормальні умови роботи за письмовим столом. Стілець або крісло повинні бути з високою спинкою й підлокітниками, для опори голови й рук під час відпочинку. Під час роботи стопи обов’язково впираються в підлогу або спереду на опору, руки не повинні залишатися у висячому положенні. Якщо сутулість уже намітилася, задні ніжки стільця можна на 1, 5-2 см підняти, навантаження при цьому з верхнього відділу хребта частково перейдуть на поперек. Щогодини бажано на 2-3 мінути робити паузи й виконувати вправи на растяжку для відновлення еластичності м’язів і зняття напруги.

Вправи виконуються протягом 2-3 минут і не вимагають особливих умов, їх бажано робити кілька разів у день будинку й на роботі. Вони поліпшують кровопостачання головного мозку, підвищують працездатність і поліпшують настрій.

НИЗЬКА ПОДУШКА гарна для сну на спині, але не підходить для пози на боці, тому що голова відмінюється долілиць від основної осі й зажимаются кровоносні посудини й нервові волокна. Порушуються обмінні процеси, і в результаті виникають головні болі, дискомфорт у шиї, набрякають і німіють руки.

ОРТОПЕДИЧНІ ПОДУШКИ коштують дуже дорого й не завжди відповідають рекламі. Приміром, подушки з лушпайки гречки. Вони нееластичні й створять вам тільки нові проблеми.

ПУХОВІ Й ПІР’ЯНІ ПОДУШКИ недостатньо пружні.

СИНТЕТИЧНІ ПОДУШКИ гігієнічні й еластичні. На них потилиця провалюється, видавлюючи м’який валик під шию для підтримки легкого лордозу, і за рахунок еластичності досить високі для підтримки голови, якщо ви спите на боці.

Необхідно також стежити за положенням плечового пояса, він повинен перебувати завжди в легкому тонусі. Злегка відведіть плечі назад, підборіддя підніміть. Якщо плечі розслаблені, то автоматично опускається голова й згинається шия з усіма наслідками, що випливають.

Шкіра шиї вимагає відходу й турботи. Як і будь-яка частина тіла, вона сохне й старіє при зловживанні засмагою, від вітру й морозу. В опалювальний сезон необхідно загальне зволоження приміщень. Для контролю вологості буде потрібно гігрометр, а для зволоження повітря - гарний прилад, що працює не за принципом чайника, повітря виходить важкий, а як вентилятор, що випаровує холодну воду, - і дихається як на морському узбережжі.

Ідеальний засіб оздоровлення шкіри - парна в лазні: вона стимулює роботу потових і сальних залоз, що перешкоджають висиханню й старінню шкіри.

Тільки комплексний підхід дозволить зберегти шию міцної й стрункої, а вам дасть молодість і бадьорість.

Вправи для м’язів шиї
На початку виконуються разминочные вправи, повільно й плавно. Нахили голови вперед-назад. Повороти голови вправо- уліво. Нахили голови вправо - вліво.

Силові вправи виконувати з помірним опором (вполсилы) з вихідного положення: кисті рук у замку на потилиці. Руками надавити на потилицю, голова чинить опір, потім потилицею надавити на руки, руки чинять опір.

З і. п. права долоня притиснута до правої щоки повернути голову вправо, рука чинить опір. Потім рукою надавити на щоку, голова чинить опір.

Так само робимо, пригорнувши ліву долоню до лівої щоки.

Зберегти шию струнк і гарної можна, тільки використовуючи правильно підібрану подушку для сну. Висока подушка при положенні лежачи на спині сприяє формуванню сутулості й стимулює утворення другого підборіддя.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка