You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Історія виникнення пудри

Статті | Косметологія | Історія виникнення пудри

Першими хто стали наносити пудру, були жителі Давнього Єгипту. У стародавні часи для єгиптян надзвичайно важливо було поділ людей по їх кольору шкіри на смаглявих і світлих. Згодом, протягом багатьох століть, білий і навіть молочний колір шкіри вважався одним з головних атрибутів краси та жіночності. Коли в шістнадцятому столітті великий живописець Паоло Веронезе увічнив на одній зі своїх робіт знатну даму зі служницею, то першу він зобразив з білосніжною шкірою, а особа Другий зробив смаглявим і засмаглим. У ті часи світла шкіра і білизна особи підкреслювали соціальний статус і говорили про приналежність благородної дами, що відрізнялися від служниць, селянок та інших представниць простолюду обпаленими сонцем особами. Крім іншого, білизна асоціювалася з поданням про такі естетичних і витончених речах як перли, сніг і біла лілія, виступаючи символом непорочності та чистоти.

Історія пудри знає всього два основні різновиди пудри - мінеральну і рослинну. Природно рослинна з'явилася набагато раніше і, як правило, виготовлялася з пшениці і рису, а точніше з борошна тонкого помелу. Головним правилом було незастосування пудри в ділянках тіла стикаються один з одним, оскільки її використання в цих місцях викликало роздратування шкіри.

У найдавніші часи жителям Єгипту і Межиріччя пудрою служила жовта і червона охра. До речі сказати, навіть зараз нею користуються багато племен з Південної Америки, Африки та Океанії. Мешканки Стародавньої Греції пудрили свої обличчя свинцевими білилами, і цей звичай як і багато іншого у них перейняли римлянки, крім цього пудрилися білою глиною і, страшно сказати, екскрементами крокодила.

Як повідомляв римський поет Овідій, у його співвітчизників у великій ціні була діасразмата - щось на зразок сучасної пудрениці, вміст якої виготовлялася із суміші пшеничного борошна та суміші бобових. А завдяки Плінію Старшому ми і в наш час знаємо парочку античних рецептів виготовлення пудри. Що ж до очей і брів, то їх жителі античного світу підводили чорними олівцями і грифелями або ж просто кіптявою спаленої спеціальної есенції. Проте всі ці атрибути розкоші були доступні тільки знатним і багатим представницям прекрасної статі, бідні ж жінки і навіть рабині створювали красу, накладаючи маски з ячмінного тіста з яйцем.

Вже в сімнадцятому столітті косметику використовують всі верстви населення. І в цей же час відроджується мода на пудру. На шкіру її наносили, заздалегідь змішавши при цьому з яєчним білком - і чим товще, тим навіть краще. Але для того, щоб особа не ставало схоже на маску, королева Англії Єлизавета I прорисовував ледве помітні блакитні кровоносні судини. Так само в цей час були в ходу книжечки, сторінки яких були вкриті світло-рожевою фарбою. Такий папір називалася іспанської та відірвавши листок, можна було нею натерти щоки. Існувало кілька причин для того, щоб рум'яна, пудрили і покривати обличчя білилами. По-перше, для того, щоб приховати свій вік. По-друге, щоб колір обличчя не виглядав мертвотно блідим при висвітленні канделябрів. По-третє, слід пам'ятати, що гігієнічна культура, так само як і медицина перебували в ті часи не на високому рівні, і тому деяким окремим любителям косметики необхідно було сховати під щільним шаром макіяжу сліди венеричних хвороб та віспи, спотворили обличчя величезної кількості людей тих часів .

Говорячи про нашу батьківщину, то в Росії почали пудритися за Петра I, відомому любителя всього західного, а остаточно цей елемент косметики влаштувався в катерининських часів. Російські кавалери і дами використовували рисову і пшеничну пудру, яку попередньо підфарбовували і ароматизували. Пудрою настільки рясно покривали голову, що доводилося вдягати на зачіски і перуки спеціальний чохол, інакше не можна було вберегти від білої пилку своє вбрання. Витрати пудри в ті часи були колосальними. Приміром, в Пруссії, наприкінці вісімнадцятого століття, всього лише 9 мільйонів всіх жителів цієї країни, витрачали приблизно 91 мільйон фунтів цієї косметики на рік. І тому зовсім недивний той факт, що французькі революціонери жорстко встановили декрет на пудру, тому як на її виготовлення йшли пшениця і рис, яких так не вистачало простим людям. Практичні на ціле століття пудра покрилася нальотом забуття, адже в моду увійшли здоровий і природний колір обличчя та шкіри. У Великобританії ж, до заборони пудри, як і будь-який інший косметики, доклала руку королева Вікторія, оголосивши косметику і все, що з нею пов'язано дикої вульгарністю.

Новим розквітом моди на пудру став XX століття. Спочатку театральні актриси почали її активно використовувати, приховуючи недоліки шкіри на сцені, а згодом і в повсякденному житті. Після чого у Франції, на радість усіх любительок косметики була винайдена сучасна формула пудри, основою якої був тальк. Така пудра вже була без шкідливих домішок, на зразок свинцю, що викликав при тривалому використанні проблеми зі здоров'ям. На кінець кількох десятків років індустрія косметики пережила, напевно, більше революцій, ніж за всю довгу історію існування пудри як такої. У 1932 році британська компанія Laughton & Sons випустила зручні і компактні пудрениці з спонжем. У п'ятдесятих роках відомий голлівудський візажист Макс Фактор почав випускати доступну не тільки для кінозірок, але і для простих жінок, повсякденну версію пудри-основи називалася «PanCake», досить ефективно приховувала практично всі недоліки шкіри. Однією ж з перших, недорогу пудру почала випускати Олена Рубіштейн і на початку сорокових років масовий випуск пудри поряд з іншою косметикою початку Елізабет Арден. До речі кажучи, ще на зорі XX століття, під брендом HighBrown випустили першу в історії пудру для чорношкірих.

Виникнення пудри подарувало людям і особливо жінкам дуже зручну можливість виглядати на всі сто незалежно від стану і тому в арсеналі кожної поважаючої себе представниці прекрасної статі є пудра або ж її сучасний аналог.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка