You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Годування грудьми - застава хорошої поведінки дитини

Статті | Педіатрія | Годування грудьми - застава хорошої поведінки дитини

Діти, що знаходилися на грудному вигодовуванні, краще себе поводять, заявляють вчені з Оксфордського університету. Як виявилось, діти, яких годували грудьми, щонайменше, чотири місяці, рідше мають у школі проблеми з поведінкою, включаючи тривожність, хвору прихильність, брехню, крадіжку і гіперактивність, пише The Telegraph.

Марія Квіглі з Національного відділення перинатальної епідеміології при Оксфорді, керівник дослідження, констатує: "Годування грудьми мінімум чотири місяці полегшувало життя батькам, коли дитині виповнювалося п'ять років. Разом з колегами з Університету Ессекса Йорка і Університетського коледжу у Лондоні ми вивчили групу з 9500 білих дітей, народжених у 2000 і 2001 роках і включених в дослідження Покоління тисячоліття".

В рамках наукової роботи вчені інтерв'ювали матерів, коли їх дітям виповнилося 9 місяців. Метою опитування було з'ясувати, чи годували дитину грудьми і як довго. Опитування повторювалися кожні два роки. Коли дітям виповнилося п'ять років, батьків попросили визначити поведінку дитини, грунтуючись на ряду стандартних питань. Кожній характеристиці відповідала своя кількісна оцінка.

Так, діти, що набрали вищі 10% для кожної характеристики мали "ненормальні" результати. Це дозволило обчислити наступне: у п'ять років 16% дітей, що харчувалися раніше сумішшю, мали оцінки поведінки, що виходили за рамки норми. А ось серед дітей, що знаходилися на грудному вигодовуванні мінімум 4 місяці, даний показник склав всього 6,5%.

При цьому вчені обмовляються, що йдеться не про некерованих дітей. Просто дитина може зазнавати труднощі в соціалізації. У чому причина даної закономірності, дослідники не знають. Можливо, вся справа у контакті з матір'ю, який встановлюється під час вигодовування.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка