You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Нова комп'ютерна програма читає спогади, спливаючі у людини в голові

Статті | Хвороби та лікування | Нова комп'ютерна програма читає спогади, спливаючі у людини в голові

Вченим все не дає спокою те, що відбувається в голові у людини. Особливо, це торкається думок, спогадів. Наприклад, ми вже писали про дітище японських вчених - електронний сенсор, який може читати інформацію з мозку. Цього разу поговоримо про нову розробку їх британських колег з лондонського Університетського коледжу. Британські нейробіологи під керівництвом Елінор Мегуайр придумали програму, що читає спогади, спливаючі в голові людини, - повідомляє "ІТАР-ТАРС". Цю програму їм вдалося створити, проаналізувавши на комп'ютері дані, одержані в результаті магнітно-резонансної томографії магнітного поля людського мозку.

Отриманими результатами вчені поділилися на сторінках журналу "Current Biology". Власне, для отримання результатів дослідники провели наступний експеримент: групі з 10 чоловік показали три короткі відеокліпи, що зображають повсякденні дії (людина п'є каву, кидає лист в поштову скриньку). При цьому, фіксувалася модель розповсюдження магнітних хвиль в мозку залежно від того, що за ролик показувався. Особливу увагу в ході дослідження вчені приділяли гіпокампусу, відділу мозку, що грає важливу роль у механізмі пам'яті.

Після проглядання відеороликів учасникам експерименту було запропоновано в довільному порядку відтворити в пам'яті яку-небудь з побачених сцен. А у цей момент комп'ютер намагався визначити по характеру магнітної активності, що саме за сцену уявляє собі людина. Як виявилось, задана вченими програма, чудово справилася з цим завданням.

На жаль, поки вчені не впевнені в тому, чи вдасться їм коли-небудь реально бачити думки людини. Проте вони точно знають: створена комп'ютерна програма може пролити світло на роботу біологічних механізмів запам'ятовування інформації мозком. Це, у свою чергу, допоможе боротися зі втратою пам'яті, викликаною хворобою Альцгеймера, похилим віком, або травмою мозку.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка