You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

У жителів Африки найбільша генетична різноманітність

Статті | Хвороби та лікування | У жителів Африки найбільша генетична різноманітність

Як виявилось, люди, що відносяться до різних етносів і живуть вельми далеко один від одного, можуть мати менше генетичних відмінностей, ніж п'ять бушменів і один архієпископ з Південної Африки. На думку вчених, така генетична варіативність в межах одного континенту може підказати, як прожити довге життя, не дивлячись на хвороби і голод, - повідомляє "Reuters".

Розповідає доктор Ванесса Хейз з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії: "Ми впорядкували геноми п'яти південноафриканців у віці більше 80 років. Аналізу піддалися гени архієпископа Дезмонда Туту з Південної Африки і чотирьох бушменів з Намібії. В середньому, ми виявили стільки ж генетичних відмінностей між двома бушменами, скільки у європейця і азіата".

Таку генетичну різноманітність вчені пояснюють тим, що в африканському регіоні зупинялося і розвивалося величезна кількість людей, тоді як європейці, азіати та інші групи виникали з більш маленьких популяцій, які мігрували з цього континенту. Цей факт може допомогти вченим зрозуміти, як гени впливають на здоров'я, адже бушмени змогли дожити до такого похилого віку, не дивлячись на суворі умови життя.

Також вчені виявили особливості в генах, які дозволяють дорослим переварювати коров'яче молоко, відповідають за різний відтінок шкіри і роблять людину сприйнятливою до малярії. А у одного бушмена був виявлений ген, що зменшує втрату солі і води через піт, у інших - ген, що відповідає за міцні кістки у нащадків.

Даного типу гени показують, як людський організм адаптується до навколишнього середовища. Це дає можливість, так би мовити, прочитати історію людської еволюції і історію розвитку хвороб, що, в свою чергу, дозволить в майбутньому створювати ліки, відповідні кожній людині.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка