You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Тепер літнім людям не потрібен довгий сон

Статті | Емоційність та сон | Тепер літнім людям не потрібен довгий сон

Не дивлячись на те, що літні люди часто скаржаться на безсоння, протягом дня вони відчувають меншу втому. Тому їм можна лягати спати пізніше і відпочивати на сорок п'ять хвилин менше, ніж двадцятирічним. Британські вчені з'ясували: в порівнянні з молодими людьми, люди старше 65 років мають потребу у сні набагато у меншій мірі.

У дослідженні, опублікованому в журналі "Sleep", учені із з Суррейського університету запропонували як один із способів нормалізації сну у людей старшого віку - обмеження за часом. На їх думку, ті, хто пізніше лягає спати, швидше засинає.

За їх підрахунками, з восьми годин, проведених в ліжку, люди у віці від 20 до 30 років сплять в середньому 7 годин 14 хвилин. До сорока-п'ятдесяти років цей проміжок часу скорочується до 6 годин 50 хвилин. А люди старше 65 років взагалі сплять в середньому 6 годин 30 хвилин.

Також люди старшого покоління частіше прокидаються ночами, ніж молоді. При цьому вдень вони відчувають себе набагато бадьоріше, ніж двадцятирічні. Причину даному явищу британські учені так і не знайшли. По їх припущеннях, корінь проблеми може бути в гормональному фоні.

Проте варто відзначити, що згідно численним дослідженням проведеним раніше, недолік сну може викликати цілий ряд захворювань. В цілому, у світі загальноприйнятою нормою є восьми-девятигодинний сон.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка