You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Люди страждають ожирінням через нестачу сну

Статті | Емоційність та сон | Люди страждають ожирінням через нестачу сну

Доки на Землі будуть люди, страждаючі від зайвої ваги, вчені намагатимуться знайти причини, що викликають дане захворювання. На цей раз вони звернули свій погляд на зв'язок нестачі сну і зайвої ваги.

На думку доктора Шахрада Тахері, консультанта-ендокринолога в Лікарні Бірмінгем Хартлендз, нестача сну не тільки робить нас сонними і пригніченими, але і примушує товстіти, - повідомляє "Mail Online". Той, хто спить менше семигодинної добової норми, неодмінно набере зайві кілограми. Наприклад, люди, котрі сплять менше чотирьох годин на добу, на 73% більше за інших ризикують набрати зайву вагу, оскільки брак сну може привести до бажання споживати на 900 калорій більше в день. Річ у тому, що нестача сну, мабуть, стимулює вироблення гормонів, які впливають на апетит. Це приводить до підвищеного вмісту греліну, гормону, що збуджує відчуття голоду, і зменшення змісту лептіну, який відповідає за відчуття насичення.

До того ж, чим менше ви спите, тим більше у вас залишається часу на їжу. При цьому, утворюється подібність замкнутого кола, адже зайва вага сама по собі веде до погіршення сну, виникнення задишки, хропіння. Як результат, - людина часто прокидається за ніч. Приплюсуємо сюди ще постійний стрес і різні зовнішні чинники, що заважають заснути (будівництво під вікном, чоловік, що ворочається, дитина, що плаче).

До речі, оцінити свою добову норму сну можна по вихідних днях, коли немає необхідності вставати з будильником, і організм прокидається сам, коли вважає потрібним.

Ну, а щоб заповнити нестачу сну і нормально засинати, не прокидаючись посередині ночі, фахівці радять слідувати наступним розпорядженням: не рекомендується після шести годин вечора пити каву, робити фізичні вправи перед сном, вживати у великих кількостях алкоголь. Також не варто дивитися в ліжку телевізор, - за спостереженнями лікарів, він не сприяє здоровому сну.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка