You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Як підвищити ймовірність вагітності

Статті | Вагітність та пологи | Як підвищити ймовірність вагітності

Для більшості жінок вагітність - не проблема і трапляється без всяких спеціальних зусиль, іноді навіть всупереч бажанню самої жінки. Але в деяких випадках можливість зачати дитини стає важким завданням, що вимагає від пари серйозного підходу і знання деяких правил, які підвищують вірогідність вагітності.

Перше правило, найголовніше - налаштуйтеся позитивно. Нервові зриви, переживання і депресії з приводу того, що вагітність ніяк не наступає, тільки погіршать ситуацію. Фертильність (здатність до дітородіння) жінки визначається багатьма причинами, але постійне "накручування" себе і свого партнера точно не просуне справу. Як підвищити ймовірність вагітності ? Питання "хто винен?" змінити на питання "що робити?" і, уважно прочитавши поради, які дає жіночий журнал JustLady, приступати до дії. І постарайтеся віднестися до процесу творчо - свічки, романтична музика, красиву білизну і смачна вечеря не тільки бажані, вони просто необхідні! Жіноча фізіологія - річ не завжди передбачувана, багато в чому залежить від емоційного настрою, тому обстановку потрібно створити якомога романтичнішою.

Імовірність вагітності - тримаємо овуляцію під контролем
 

Зачаття безпосередньо залежить від овуляції - готовності яйцеклітини до запліднення. Тому, ймовірність вагітності зростає в рази, якщо статева близькість трапиться в цей період. Розрахувати день овуляції просто: вона завжди відбувається за 12-16 днів до менструації. Якщо менструальний цикл трохи "плаваючий", звертайте увагу на непрямі ознаки: зміна характеру внутрішньопіхвового секреції (виділення стають рясними і прозорими), набухання молочних залоз, що тягнуть болі внизу живота, підвищення сексуального потягу (зростає рівень жіночих статевих гормонів). Точніше визначити овуляцію можна, фіксуючи зміни базальної температури - у день настання овуляції вона знижується приблизно на 0.5 градусів. Проводити вимірювання необхідно щодня після сну, не встаючи з ліжка. Також для цих цілей можна придбати спеціальні тести, що діють аналогічно тестів на вагітність.

Готова до запліднення яйцеклітина живе 1-2 дні, ймовірність вагітності підвищується саме в цей час. Сперматозоїди знаходяться в активному стані 3-4 дні, не втрачайте шанс, якщо плануєте зачаття - починайте працювати над поліпшенням "демографічної ситуації" за кілька днів до овуляції і захопіть один день після неї. При цьому майте на увазі: чоловічі Y-сперматозоїди менш живучі і можуть не дочекатися дозрівання яйцеклітини.


Хочете хлопчика - займайтеся сексом безпосередньо перед овуляцією. Спосіб не гарантований, але в 50% випадків працює.

Регулярний секс підвищує ймовірність вагітності

Не варто забувати про секс і в інші дні, оптимальний графік - раз на два дні. Такий режим не виснажує чоловічий організм, якому для вироблення сперматозоїдів потрібно 48 годин. Довгий стриманість, всупереч усталеній думці, особливо на чоловічу "продуктивність" не впливає - концентрація сперми збільшується, але її якість залежить від дещо інших причин.

Тепер про позу. Тут міфів хоч відбавляй: рухатися не можна, вставати на ноги не можна, жінці зверху не можна ... не дай бог сперма назад витече! Давайте відразу розставимо акценти: рухатися сперматозоїди змушує НЕ сила земного тяжіння. Вони наділені спеціальними джгутиками, за допомогою яких і "пробираються" до матки. Звичайно, чим більше насінної рідини виявиться (затримається) у піхву, тим більше вірогідність вагітності, але доходити до фанатизму, пролежати годину з піднятими догори ногами, зовсім не обов'язково. Оптимальна поза - "місіонерська", з підкладеною під сідниці жінки подушкою.

Фактори, що знижують вірогідність вагітності

1. Порушення мікрофлори піхви. Часте використання любрикантів, вагінальних аерозолів і спринцювання може викликати запалення і алергічні реакції, порушити природне середовище піхви. А це, разом з недостачею цервікальної рідини, яка захищає сперматозоїди, значно знижує ймовірність вагітності. Зміна бактеріальної флори можуть спровокувати алкоголь і куріння.

2. Прийом антибіотиків. Після курсу лікування антибіотиками жінка може думати про вагітність тільки після 1-2 менструальних циклів. Чоловік після лікування повинен оберігатися 3 місяці - саме стільки зріють "нові" сперматозоїди.

3. Строгі дієти. Тривалий низькокалорійне харчування негативно позначається на виробленні гормонів, що впливають на дітородну функцію. До того ж, великий недолік ваги перешкоджає овуляції, зводячи ймовірність вагітності до нуля. Але це зовсім не означає, що потрібно терміново спустошувати холодильник, адже  надлишкова вага теж небажаний фактор.

4. Посилені спортивні тренування. Надмірні м'язові навантаження можуть призвести до зміни скоротливої діяльності матки (СДМ) і маткових труб, а це послужить перешкодою для запліднення яйцеклітини і так само знизить вірогідність вагітності.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка