You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Чому діти хворіють?

Статті | Педіатрія | Чому діти хворіють?

 З наближенням холодних і дощових днів осені всі мами задаються одним і тим же питанням: "Що зробити, щоб в цю осінь дитина хворіла трохи менше?" А лікарі в один голос твердять: "Треба підвищувати імунітет!"

Не сперечатимуся з лікарями, що імунітет - справа важлива. Тільки в пошуках відповіді на питання "Чому діти хворіють?", Я б все-таки не ставила поганий імунітет на перше місце. А вірніше, так: я б сказала, що низький імунітет у сьогоднішніх дітей, це не власне причина, а скоріше вже результат у довгому ланцюжку багатьох інших причин ...

Зворотний бік комфорту

Життя з кожним роком ставати комфортніше. В усякому разі, можливості зробити життя більш комфортним є. І, звичайно, мами намагаються з усіх сил зробити так, щоб дитина купався в цьому самому комфорті. Особливо, якщо самі не доотримав подібне в дитинстві. Адже це відомий факт, що всі, недоотримане самими, ми з лишком забезпечуємо своїм дітям.

Хто ж стане сперечатися, що комфорт - це добре. Але почуття міри ніхто не відміняв. А дбайливі мами, на жаль, почуттям міри похвалитися не можуть. Материнська турбота безмірна, а тому, на жаль, часто і нерозумна. Не дивно, що сучасні діти перетворилися на тепличні рослини, непристосовані до того, щоб протистояти загрозам у вигляді небезпечних інфекцій, вірусів та збудників звичайних простуд.

Поміркуйте самі. Діти сьогодні рідше гуляють у дворах, де вітру, дощі, сирість. Вони добу безперервно проводять у комфортних приміщеннях. Замість природної стихії навколо дітей затишок, свіже повітря - виключно з вікна, а спілкування з природою зведено до мінімуму - прогулянка по дорозі до школи і назад. А часто і прогулянки цій немає - замість неї поїздка на комфортабельному автомобілі. Профілактикою хвороб батьки теж в основному не переймаються, це ж клопітно. А щоб не мучити себе і дитину, якщо він вже захворів, дають сильнодіючі ліки, а ще гірше - антибіотики. Ні тобі загартовування, ні самостійною боротьби з хворобами! Ось і виходить, що комфортне життя - це і є перший привід для низького імунітету.

Тотальна комп'ютеризація

Ще одним істотним ударом по імунітету, мені здається, став комп'ютер. Але не подумайте, що я консерватор, і що я буду зараз лякати всіх небезпекою комп'ютера для здоров'я, сама комп'ютерний чоловік. І все-таки ...

Комп'ютер, на жаль, ставши в чому благом, став і злом. Ті можливості, які він дає, природно, привабливі. Комп'ютерні ігри - це інші світи, це задоволення від створення нового, і від миттєвого результату побачити створене, це спокуса стати повелителем, це гарантія свободи, коли ти сам робиш, що хочеш і не треба ні під кого підлаштовуватися, нікому поступатися.

Комп'ютер надійно прив'язав дітей до затишного приміщення, з одного боку, до сидячого способу життя, з іншого, і до формування замкнутої, виключеної з навколишнього життя, відокремленої позиції, з третин. Все це позбавило дітей головного настрою здорової людини - пристосовуватися до мінливих умов навколо. Уявляєте, якою катастрофою, ставати тоді поява будь-якого зовнішнього фактора ризику для здоров'я?!

Проблеми в сім'ї

Дитячі організми дуже чутливі до психологічних умов, в яких вони живуть.


Для здоров'я дитини необхідна любов, відчуття своєї значущості в сім'ї, гордість за хороші відносини між батьками, розуміння, що він захищений, не самотній, не забутий. Від благополучних сімейних відносин дитина підживлюється силою і енергією, від сімейного неблагополуччя дитина втрачає і сили, і енергію. Неважко, зрозуміти, якій дитині легше підхопити віруси та інфекції!

А, крім того, хвороби дитини, це своєрідний спосіб вирішити проблеми в сім'ї. Наприклад. Дитині мало уваги і любові мами, а, захворівши, він тут же отримує і турботу, і увагу. Або, припустимо, дитина переживає через сварки між батьками і боїться, що вони розлучаться, а, захворівши, він отримує тимчасове затишшя, коли всі думки і почуття батьків зосереджені на його одужання, і виникає ілюзія сімейної ідилії. Звичайно, все це речі підсвідомі, не завжди очевидні, але тим менш, не треба ними нехтувати.

Внутрішні протиріччя

Спусковим гачком до хвороби часто стають не тільки проблеми в сім'ї, а й внутрішнє неблагополуччя дитини. Особливо якщо внутрішні суперечності здаються дитині нерозв'язними, а підтримку, раду знайти він не зміг. І тоді хвороба - це тимчасовий вихід із глухого кута, свого роду самозахист

Ось лише невеликий список можливих дитячих проблем (маленьких і великих), які можуть спровокувати хвороби:
? Не зробив домашнє завдання
? Боюся контрольної, самостійної
? Важко вчитися, не хочеться вчитися
? Конфлікти з вчителями, учнями
? Хочеться відпочити, організм перевантажений, не висипається

І, звичайно, імунітет!

Звичайно, неправильно було обмежити відповідь на питання "Чому діти хворіють?", тільки такими факторами, як зайвий комфорт, тотальна комп'ютеризація, проблеми в сім'ї та внутрішні дитячі протиріччя. Хоча, на моє переконання, шкода від перерахованих факторів є визначальним. Але власне імунітетом, природно, теж слід займатися. Всі рекомендації з підвищення імунітету вам і так відомі: режим дня, правильне повноцінне харчування, достатня фізична навантаження, активний відпочинок, загартовування.

У ряді перерахованих заходів все важливо, тому що, я впевнена, немає дітей, у яких по всіх пунктах все в порядку. Коли ваша дитина лягати спати? А зарядку ранкову він робить? Не харчується він у Макдоналдсі або йому подібних закладах швидкого харчування? У яку спортивну або танцювальну секцію ходить ваша дитина? Скільки годин ваша дитина гуляє у дворі? Які рухливі ігри він любить? А коли ви останній раз виїжджали за місто на вихідні? Є над чим замислитися, чи не так ...

І ще. Не варто займатися підвищенням імунітету "з-під палки". Стати в цьому питанні союзниками з дітьми. А ще краще станьте для них прикладом. Щоб підвищення імунітету стало основою способу життя не тільки для дитини, але і для вас.

Дбайте про здоров'я дитини, не тоді, коли він вже захворів, а поки він здоровий. Але якщо все-таки дитина захворіла, не обмежуйтеся тільки лікуванням. Хвороба дитини - це сигнал для батьків до того, що треба терміново щось міняти в його й вашого життя.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка