You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Довідайся здоров'я по зубах

Статті | Стоматологія | Довідайся здоров'я по зубах

Медики давно помітили, що між зубами й різними органами існує взаємозв'язок.

І найчастіше хвороби зубів й їхніх органів-«побратимів» теж взаємозалежні. Тому якщо якийсь орган не в порядку, це можна визначити просто по зубах

Рот - дзеркало безлічі хвороб. Причому, як правило, зовсім не тих, котрими лякають «рекламні стоматологи», що пропонують всім підряд посередині магазина перевірити рот на бактерії.

Наприклад, по верхніх і нижніх різцях можна судити про стан нирок, сечового міхура й навіть вух. По стані іклів - про печінку й жовчний міхур, кутніх зубів - про шлунок, селезінку, легенів. Якщо є зуби мудрості, то вони показують стан серця й тонкого кишечнику. Загалом, визначити, який орган хворий і чим саме, можна навіть по характері ушкодження зуба.

Діагностика по карієсі

Наприклад, візьмемо чуму ХХІ століття - карієс. Якщо він є, то можна досить легко довідатися, який орган має потребу в лікуванні. Якщо, приміром, карієс на четвертому верхньому зубі праворуч - проблеми з підшлункової, а якщо на третьому нижньому ліворуч - варто звернути саму серйозну увагу на дванадцятипалу й тонкий кишечник.

Те ж стосується зубного болю - це своєрідна сигналізація про проблеми людського організму. Наприклад, переохолодження ніг часто обертається зубним болем. Існує й зворотна залежність - поразка зуба спричиняє яку-небудь внутрішню хворобу. Наприклад, погані зуби можуть стати причиною головних болів. Запалення іклів і різців верхньої щелепи супроводжуються болем у скронях, а при руйнуванні кутніх зубів мучить біль у потилиці.

Більше того, науково доведений взаємозв'язок хвороб пародонта з розвитком серцево-судинних захворювань, хоча причини цього взаємозв'язку до кінця не вивчені.
олір зубів - показник здоров'я

Судити про наявність тих або інших захворювань можна не тільки по стані, але й по фарбуванню зубів. Жовтий — іноді свідчить про розлад функції жовчного міхура, про зловживання палінням. Коричневий - про сильне ослаблення імунної системи. Перламутровий говорить про анемії. Молочно-білий колір зубів спостерігається при підвищеній активності щитовидної залози й може бути ознакою поганої мінералізації тканин. Темно-жовтий із червоним відтінком на жувальній поверхні шостих і сьомих кутніх зубів свідчить про гіперфункції надпочечников.

По жовтих смужках на зубах (слідам порушення мінерального обміну при їхньому формуванні) можна довідатися, у якому періоді дитинства людина приймала антибіотики, і навіть довідатися які. Особливо шкідливий тетрациклін, що змушує зуби жовтіти й темніти. Вони покриваються симетричними сіро-жовто-бурими цятками. Цей колір з'являється на першому році життя, якщо мати під час вагітності приймала або давала дитині до року антибіотики тетрациклінового ряду.

До речі, сліпучі-білі зуби зовсім не говорять про загальне міцне фізичне здоров'я. Навпаки, ледве жовтуваті або, скоріше, ледве кремові зуби більшості жінок говорять про те, що вони одержують достатню кількість фтору. А він зміцнює емаль, робить міцніше, чим у власниць «голлівудської посмішки».

Зрозуміло, якщо занедужав зуб, у першу чергу потрібно йти до стоматолога, а не до окуліста або пульмонолога. Але й забувати про взаємозв'язок зубів й інших органів теж не слід. Особливо має сенс задуматися, якщо раптом занедужав здоровий зуб.

 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка