You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Електромагнітне хвилювання

Статті | Хвороби та лікування | Електромагнітне хвилювання

У зв’язку зі стрімким зростанням кількості електроприладів, різних видів стільникового зв’язку, збільшенням використання високовольтної електричної мережі тощо, МОЗ України розробило проект Державних санітарних норм та правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань. На сьогодні документ розміщено на сайті профільного міністерства для громадського обговорення.

Як зазначається в проекті, новими правилами встановлено гігієнічні нормативи електромагнітного випромінювання, що створюється радіотехнічними та електроенергетичними об’єктами на території населених місць, гігієнічні вимоги до проектування, розміщення та експлуатації радіо-, телевізійних, радіолокаційних станцій, телекомунікаційних систем передавання даних, стільникового, транкінгового, супутникового обладнання, високовольтних повітряних та кабельних ліній електропередачі, електроенергетичних підстанцій, розподільчих пристроїв.

Наприклад, вимогою стане те, аби майданчики під розміщення радіотехнічних об’єктів і радіоелектронних засобів, що проектуються, вибирались з урахуванням потужності передавачів, характеристик спрямованості випромінювання, висоти розташування та конструктивних особливостей антен, рельєфу місцевості, функціонального призначення прилеглих територій, висоти забудови, а також у такий спосіб, щоб рівні електромагнітного поля на території, призначеній для забудови, не перевищували гранично допустимих рівнів (ГДР), встановлених санітарними нормами.

Розміщення антен базових станцій стільникового, супутникового зв’язку, систем передавання даних, аматорських станцій та їм подібних на дахах житлових, громадських, промислових та інших будинків дозволяється. Передавачі цих об’єктів і засобів слід буде розміщувати на дахах в окремих огороджених, недоступних для населення приміщеннях горищ, технічних поверхів житлових, громадських та інших будинків за умови дотримання ГДР, встановлених Санітарними нормами.

Згідно з нормативами, на дахах, де встановлені передавальні антени та де рівень електромагнітного поля перевищує гранично допустимий, необхідно буде обмежити доступ населення, встановивши попереджувальні знаки.
З метою захисту населення від впливу електромагнітного поля (ЕМП) передбачається встановлення небезпечних зон, санітарно-захисних зон та зон обмеження забудови. Небезпечною зоною вважається простір, де перевищується ГДР.
Санітарно-захисною зоною вважається територія, де на висоті до 2 м від поверхні землі перевищуються гранично допустимі рівні електромагнітного поля, встановлені Санітарними нормами. Зовнішня межа санітарнозахисної зони визначається на висоті до 2 м від поверхні землі за гранично допустимими рівнями ЕМП.
В Санітарних нормах також чітко прописана номенклатура діапазонів радіочастот (хвилі), гранично допустимі рівні електромагнітних полів (безперервне випромінювання) та полів, що створюються радіолокаційними станціями (імпульсне випромінювання), гігієнічні нормативи та вимоги до розміщення й експлуатації високовольтної електричної мережі та ін.

Цікаво, що згідно з нормативами, не рекомендується використовувати мобільні телефони дітям до 14 років.

У разі затвердження цих санітарних норм, поточний санепіднагляд здійснюватиметься вибірковими перевірками за планами органів, установ та закладів державної СЕС раз на три роки, а також позапланово, залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за зверненнями громадян.
 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка