You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Чорний шоколад виявився кориснішим за фруктові соки

Статті | Вплив вітамінів та продуктів харчування на організм людини | Чорний шоколад виявився кориснішим за фруктові соки

Група вчених із дослідницького центру компанії Hershey США прийшла до висновку, що в чорному шоколаді й какао-порошку більше корисних для організму антиоксидантів, ніж у фруктових соках.

Під час дослідження вчені вивчили склад кількох речовин-антиоксидантів, що перешкоджають руйнівним окислювальним процесам у клітинах організму, в гранатовому, журавлинному, лохиновому і соці ягоди південноамериканської пальми асаї, а також в какао-порошку, отриманому з насіння дерева какао, і в чорному шоколаді.

Зокрема, учені аналізували вміст флаваноїдів, поліфенолів, вимірювали загальну активність антиоксидантів.

У результаті експерименту дослідники прийшли до висновку, що найбільш висока концентрація антиоксидантів була в какао-порошку. Доза цих речовин у чорному шоколаді також виявилася вищою, ніж у тестованих фруктових соках.

Однак у гарячому шоколаді, при виготовленні якого шоколад проходить процедуру олужнення, антиоксидантів виявилося мало.

Попередні дослідження свідчили, що вживання помірних доз чорного шоколаду — близько 6,7 грамів на день — на третину скорочує ризик хвороб серця. Однак, як зазначає газета Daily Mail, через високий вміст цукру в шоколадних продуктах, дієтологи рекомендують вживати його у складі збалансованої дієти, що складається з овочів, нешліфованого рису й фруктів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що британські дослідники приступили до завершального етапу клінічних випробувань нових ліків від кашлю, виготовлених на основі шоколаду.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка