You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Небезпека від брудних рук

Статті | Вірусологія та мікроби | Небезпека від брудних рук

Яка небезпека підстерігає на брудних руках? Які продукти найбільше полюбляють мікроби? Що робити, якщо ви отруїлися? Про це ми дізнавалися у лікарів та санепідеміологів.

Влітку значно зростає кількість людей із проблемами, які викликані збудниками кишкових захворювань. Найчастіше шкідливі організми потрапляють до людського організму разом із зіпсованими або немитими продуктами та через порушення санітарних норм при приготуванні та вживання їжі, – зазначають лікарі. – В результаті життєдіяльності мікроорганізмів утворюються шкідливі токсини, які є небезпечними для людини. Через це організм швидко втрачає воду та послаблюється імунітет. Особливо чутливі до подібних інфекцій діти та літні люди.

Бактерії є всюди, але найбільша кількість знаходиться на дверних ручках, телефонних слухавках, на поручнях у громадському транспорті, грошових купюрах, клавіатурі комп’ютера та на їжі. До того ж, влітку з’являються мухи, які можуть переносити до 30 тисяч бактерій. Також є і гострі кишкові інфекції, які мають вірусну природу і передаються повітряно-крапельним шляхом (дизентерія, сальмонельоз та ін.). Влітку ми п’ємо більше води, яка розбавляє шлунковий сік, послаблюючи його захисну дію.

Найчастіше харчові отруєння виникають від вживання зіпсованих молочних продуктів (сир, молоко, кефір, ряжанка, йогурт). Також часто псуються м’ясо, риба та напівфабрикати, а інколи ознаки псування можуть бути майже непомітні. Дуже небезпечними є тістечка та пиріжки, які продаються просто на вулиці. Певна небезпека є і у випічці, яка загорнута у плівку, потрапивши під яку, мікроби починають розмножуватися як у теплиці. Кондитерські вироби варто купувати лише у магазинах, оснащених холодильниками, і, звичайно ж, при цьому потрібно звертати увагу на дату виготовлення. Основною ж причиною потрапляння бактерій та вірусів у організм є елементарне порушення правил особистої гігієни: не помивши руки з’їли немиті фрукти, які купили на вулиці. Та і варто, купуючи фрукти та овочі на ринку, чи на вулиці попросити підприємця показати сертифікат якості, а також утриматися від придбання продуктів у кіосках, в яких відсутні холодильники та порушуються правила зберігання. Не зайвим буде звернути увагу і на зовнішній вигляд продавця, який має бути у чистій одежі, чи формі, нарукавниках та спеціальному головному уборі.

Якщо ж отруєння уникнути вам не вдалося, слід негайно звернутися до лікаря, або викликати «швидку допомогу». До приїзду медиків в жодному разі не можна вживати антибіотики та анальгетики, за допомогою яких усуваються прояви захворювання, що значно ускладнює діагностику та затягує одужання.

Особлива небезпека кишкових інфекцій в тому, що через блювання та діарею відбувається зневоднення організму, тому слід пити побільше рідини. Найкраще: мінеральну воду без газу або теплий чай.

Щоб уникнути хвороб брудних рук:
 

Обов’язково мийте руки перед вживанням їжі. Старайтесь влітку утримуватись від кондитерських виробів з кремом. Зберігайте сире м’ясо та рибу у холодильнику окремо від інших продуктів. Їжа має проходити ретельну теплову обробку. Влітку безпечною є лише щойно приготовлена їжа. Фрукти, овочі та зелень перед вживанням обов’язково промивайте під проточною водою. Пийте лише кип’ячену або мінеральну воду. Купуючи м’ясні та молочні продукти надавайте перевагу продуктам у фабричній упаковці, замороженим та пастеризованим.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка