You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Небезпечна риба

Харчові отруєння, зараження гельмінтами, сальмонельоз і ботулізм – такий букет захворювань може подарувати несвіжа або погано оброблена риба. Особливо небезпечною риба стає у спеку, оскільки вона швидко псується.

Найнадійнішим рибним продуктом влітку є морська морожена риба. Звісно, при тривалому транспортуванні може пошкодитись упаковка, але все ж заразитися якимись хворобами від вживання такого продукту шанси мінімальні. Окрім того, морська риба багата на йод, а практично всі жителі Черкащини відчувають його недостачу. Що ж до річкової риби, то в ній можуть бути і стафілококи, які викликають харчові отруєння, і більш небезпечні збудники сальмонельозу та ботулізму.

Сальмонели спричиняють харчове отруєння, симптомами якого є нудота, блювання, невелике підвищення температури. Але основний тривожний симптом – це посіпування литкових м’язів. За наявності таких тривожних сигналів слід промити шлунок, дати хворому активованого вугілля, багато рідини та негайно звернутися до лікаря.

Ще більш небезпечним захворюванням є ботулізм, який також може спричинити неякісна риба. Симптомами ботулізму є сиплість голосу аж до його втрати та нестійкість хворих під час ходьби. Хворий бачить усі предмети ніби в тумані, у нього двоїться в очах. При таких симптомах недужого слід негайно відправити до лікарні, оскільки при зволіканні станеться параліч дихання. Смертність від ботулізму становить 70%.

Щоб уникнути усіх цих неприємностей, слід дотримуватись кількох правил при виборі та приготуванні риби:

1. М’ясо риби має бути тугим, а лусочки – блискучими.

2. Очі свіжої рибини – блискучі та прозорі, зябра – світлі.

3. Свіжа риба практично не має рибного запаху.

4. Під час покупки звертайте увагу на охайність продавця, чистоту його рук, упаковку, в якій продається риба та те, що лежить з нею по-сусідству. Не купуйте рибу з землі.

5. Риба повинна піддаватись дуже ретельній термічній обробці у чистому посуді.

6. Гельмінти частіше живуть у великій рибі.

7. Раки також переносять сальмонельоз і ботулізм, тому їх слід дуже гарно проварювати і споживати відразу після вилову чи придбання.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка