You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Запах свіжоскошеної газонної трави знімає стрес

Статті | Емоційність та сон | Запах свіжоскошеної газонної трави знімає стрес

У свіжоскошеній траві виявлено речовини, що діють на певні відділи мозку, викликаючи відчуття благополуччя і розслаблення, повідомили австралійські вчені.

Цей запах ефективний у боротьбі зі стресом, додали дослідники. На основі цих речовин вони створили фармакологічно активний ароматизатор, повідомляє Telegraph.

Ідея створення такого ароматизатора прийшла Ніку Лавідісу з Університету Куїнсленд у Брісбені під час подорожі в американський Національний парк Йосеміті.

Дослідження, проведені Лавідісом з колегами, показали, що хімічні речовини зі свіжоскошеної трави безпосередньо впливають на мигдалину і гіпокамп - структури мозку, відповідальні за формування емоцій і регуляцію поведінки в стресових ситуаціях.

При хронічному стресі в гіпокампі зменшується кількість зв'язків між нервовими клітинами, що призводить до порушень пам'яті.

На основі трьох речовин, що виділяються при зрізанні газонної трави, вчені створили ароматизатор, що отримав назву Serenascent. Процес його розробки зайняв сім років. Експерименти на мишах показали, що запах цього ароматизатора запобігає викликаному хронічним стресом пошкодженню гіпокампу, розповіли вчені.   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка