You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Звичка палити – стереотип чи залежність

Статті | Шкідливі звички та їх наслідки | Звичка палити – стереотип чи залежність

Підсвідомим бажанням кожної живої істоти є свобода — свобода дій, свобода рухів, свобода вибору…та чи мало ще цих свобод? Людину, яка палить, неможливо назвати вільною, якою б амбіційною у цьому плані вона не була. Кожного разу бажання запалити — це прояв залежності, яка ж тут свобода? Викоренити цю згубну звичку не просто, але цілком можливо при великому бажанні.
   

У першу чергу чесно дайте собі відповідь на питання: «Чому я палю?» Якщо ви робите це за своєю волею, вочевидь, бачити в цьому певну цінність. Чи може бути щось цінне у  палінні? Дивно, але більшість курців вказує на цілий ряд плюсів у палінні, називаючи звичку певним способом життя, певним антуражем, способом розслабитися, заспокоїтися, відпочити. А багато хто визнає, що нічого цінного у палінні немає, але ця багаторічна звичка зробила їх своїми рабами.

    Можливо, є сенс прополоскати собі мозок, розібратися, чому ви насправді не можете розлучитися з цигаркою? Одразу постає стереотип: «За допомогою цигарки я розслабляюся». Це найбільша брехня. Курець в принципі не може бути розслабленим, оскільки він залежний! Людям, які не мають цієї згубної звички, і не потрібно так багато разів на день розслаблятися, тому що вони і не напружуються. Вони спокійно виходять з дому, не хвилюючись, що забули цигарки, їм не потрібно судорожно запалювати при найменшому хвилюванні, не потрібно нервувати, якщо затягнулася нарада, їм взагалі легше живеться, адже вони вільні!

     Ще одне заперечення на можливість кинути палити — курець із багаторічним стажем вже ніколи не кине цигарку. Не вірте всьому як діти! Кинути палити може і той, хто не розлучається з цигаркою все життя. Пояснюється це тим, що фізична залежність від нікотину зникає вже протягом кількох днів, а от психологічна — більш складна, потребує «полоскання» мозку.

     Отже, ворог номер один при намаганнях кинути палити все ж... ми самі. Щоб позбутися психологічної звички паління, потрібно створити для себе сприятливі умови. Як можна рідше знаходьтеся у компанії курців, вигадайте для себе мотивацію типу — зроблю сюрприз жінці, нарешті не треба буде ховатися від дітей, позбавлюся противного кашлю, не буду комплексувати через неприємний запах з рота. І, будь ласка, йдіть до кінця! Навіть випадкова цигарка, випалена на будь-якому святі, може перекреслити всі ваші старання. Кидайте раз і назавжди!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка