You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

У дитини глисти

Статті | Педіатрія | У дитини глисти

Пізнаючи світ, маленька дитина намагається максимально використати свої відчуття, у тому числі вона любить багато предметів пробувати на смак. При цьому вберегти її від зараження глистами майже неможливо. На дитячому майданчику, в магазині, чи вдома вона готова потягнути в рот найрізноманітніші речі. Чому ймовірність заразитися паразитарними захворюваннями дитячого організму більш висока, ніж у дорослих? Справа у тому, що в дітей ще погано розвинуті захисні бар’єри шлунково-кишкового тракту, що і призводить до частих випадків виявлення глистів.

    Те, що глисти можуть стати причиною серйозних захворювань та недуг у дітей, відомо давно. Тому найменші симптоми повинні викликати хвилювання у батьків та змусити їх задуматися про профілактику та лікування. В залежності від виду глистів, симптоми можуть бути різними. Наявність гостриць, які викликають ентеробіоз, характеризується сильним свербежем в області заднього проходу, особливо уночі, дитина неспокійно спить, жаліється на біль у животі, вночі у неї може спостерігатися нетримання сечі. А ось аскариди, власне глисти, викликають кашель, підвищення температури, дитині стає складно дихати, вона часто капризує, погано спить, в неї пропадає апетит, спостерігається нудота, часті розлади травлення.

   Помітивши подібні симптоми захворювання, батьки можуть допомогти дитині своєчасним зверненням до педіатра. Щоб позбавитися глистів, сучасна фармацевтика пропонує багато препаратів. Особливістю лікування є те, що його прийдеться пройти усім членам родини. А для профілактики потрібно прасувати постільну білизну та піжаму малюка дуже гарячою праскою, привчити його частіше мити руки, а перед їдою це повинно стати правилом.

   Звичайно, стовідсотково убезпечити дитину від зараження глистами неможливо, але знизити ризик все ж повинна намагатися кожна матуся. А для цього треба обов’язково добре промивати у проточній воді всі фрукти та овочі, обробляти у мильній води всі іграшки раз на два тижні, на вулиці слідкувати, щоб малюк не брав усякої гиготи до рота та не грався з вуличними тваринами. А якщо у вас в домі є тварини, то обов’язково перевірте їх на наявність паразитів.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка