You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Вода - секретний інгредієнт

Фахівці в області харчування склали рейтинг найшкідливіших продуктів. Дивно, але в список попали навіть самі, здавалося б, улюблені дієтологами продукти.

Річ у тому, що шкода продуктів визначалася виходячи з їх здатності викликати важкі захворювання, а не лише зайві кілограми.

Наприклад, багато продуктів, що попали в рейтинг, часто стають причинами отруєнь і важких алергічних реакцій, але для здорових людей досить безпечні. Експерти що склали  рейтинг також відзначають, що все залежить від дозування. У невеликих кількостях прийом такої їжі може бути цілком нешкідливим і навіть корисним.

Отже, от як розподілилися місця.

1 місце. Чіпси і газована вода

Із-за особливостей приготування в чіпсах утворюється величезна кількість канцерогенів (тобто речовин, що провокують рак). Плюс, в них містяться гідрогенізовані жири, які сприяють збільшенню рівня холестерину в крові, що у свою чергу підвищує ризик інфарктів і інсультів.

Що стосується газованої води, в ній надто багато цукру. Тим часом, дослідження показують, що багато людей не сприймають рідину як джерело яких-небудь поживних речовин, тобто думають, що пити можна скільки завгодно. А це не так — надлишковий вжитої солодкої газованої води може порушити обмін речовин. Крім того, велика кількість барвників може викликати сильні алергічні реакції, а вуглекислий газ (це є бульбашки) підвищує кислотність шлунку, тобто викликає гастрит.

2 місце. Фастфуд

Фастфуд найшкідливіша «швидка їжа» — це всілякі беляши, чебуреки, картопля-фрі, шаурма і взагалі все, що смажиться. Тому що смажать це все в одному і тому ж маслі, міняється воно, дай бог, раз на добу.

Результат — все ті ж канцерогени.

3 місце. Ковбаса, копченості  і майонез

Ковбаса від ковбаси, звичайно, відрізняється, але та, яку найчастіше купуємо ми з вами, містить все більше ароматизаторів і барвників, чим м'яса. Основні інгредієнти дешевої ковбасної продукції — синтетичні, і їх безпека для здоров'я не доведена.

Копчене м'ясо і риба, хоч і не викликають сумнівів в своєму натуральному походженні, попали в рейтинг за високий вміст канцерогенів. Вони утворюються в процесі обробки у вигляді речовини бензопірена.

Майонез повний транс-жирів, які є канцерогенними і додатково викликають підвищення рівня холестерину.

4 місце. Овочі і фрукти, продукти з консервантами

Не дивуйтеся: навіть найкорисніші і натуральніші продукти можуть стати шкідливими, якщо їх зіпсувати. В даному випадку, псуються овочі і фрукти під впливом промислових викидів і добрив. Поївши огірочків, що виросли поблизу шосе,, або якого-небудь заводу, ви отримаєте неаби яку долю бензопірена і інших викликаючих рак речовин.

Що до консервантів, деякі з них можуть містити глютамат натрію. Отруєння цією речовиною може виявлятися головними болями, спазмами судин і навіть порушенням обміну речовин. Саме тому виробники так дорожать написом «Без консервантів», який і ставлять на найвидніше місце етикетки.

5 місце. Маргарин, тістечка  і злакові

Маргарин — це суцільний трансгенний жир — найшкідливіший вигляд жиру. Відповідно, шкідливі і всі продукти з його вмістом. Як правило це тістечка, торти з кремом, вироби з тіста. Взагалі, надмірна любов до цих насичених цукром і жиром продуктам майже гарантує порушення обміну речовин і зайву вагу.

Злакові ж — зокрема, білий хліб — попали в список через те, що часто викликають непереносимість. Хвороба зустрічається досить часто — в 0,5 — 1% населення. Симптомами такого захворювання можуть бути проблеми з кишківником.

6 місце. Кава і енергетики, молоко

2—3 чашки кави в добу — не більше. Стільки може випивати доросла людина, не ризикуючи виснажити свою нервову систему.

Енергетичними напоями взагалі краще не зловживати.

Молоко, так само як і хліб, часто є непереносимим продуктом. Отруєння молочними білками у важких випадках може привести навіть до летального результату.

 7 місце. Домашні заготовки і морозиво

Якщо крутити банки по всіх правилах, солоні помідори і огірочки можна їсти без побоювання. Але, нажаль, деякі господині нехтують елементарною харчовою безпекою. В результаті, домашні заготовки стають причиною отруєнь, інколи навіть смертельних.

Морозиво ж містить загусники і ароматизатори, які можуть уповільнювати обмін речовин. А це, щонайменше, підвищений ризик зайвої ваги.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка