You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Як розрахувати дату пологів

Статті | Вагітність та пологи | Як розрахувати дату пологів

Дата пологів - це дуже важлива інформація, яка хвилює вагітну жінку. Але часто, бажаючи правильно розрахувати дату пологів, жінки додають до ймовірного дня зачаття 9 місяців, хоча такий спосіб не зовсім вірний. Справа в тому, що вагітність триває не 9 місяців, а 280 днів (або ж 10 Місячних місяців).

Загальновідомо, що жіночий організм здатний до зачаття в певний період - з момент виходу зрілої яйцеклітини з яєчників (овуляції). Зазвичай овуляція відбувається в середині циклу, тобто при тривалості менструального циклу 28 днів овуляція відбувається на 14-й день. Знаючи дату своєї овуляції, ти легко можеш розрахувати дату пологів. Для цього додай до дати середини свого менструального циклу 280 днів.

Вважається набагато надійніше правильно розрахувати дату пологів за датою статевого акту особливо, якщо такий у твоєму останньому менструальному циклі був один і стався після овуляції.

Додаєш до дати статевого акту 280 днів і отримуєш дату пологів.

Проте май на увазі, що дата зачаття може не збігатися з моментом статевого акту, тому що сперматозоїди здатні жити в жіночому організмі кілька діб і можуть "чекати" на дозріваючу яйцеклітину 3-5, а іноді і цілих 7 днів. Тобто, якщо вирішальний статевий акт відбувся, наприклад, на 10-й день циклу, то овуляція, а разом із нею і зачаття, можуть статися на 14-й день. У цьому випадку розраховувати дату пологів потрібно, виходячи з дати овуляції.

На консультації у гінеколога лікар не даремно питає тебе про тривалість циклу та дату останньої менструації, при цьому його цікавить дата початку менструального циклу. Тому стеж за регулярністю свого циклу і запам'ятовуй його точну дату.

Проста формула, яку використовують гінекологи, щоб правильно розрахувати дату пологів - це формула Негеле. Вона ефективна в тому випадку, якщо у тебе регулярний цикл, що становить 28 днів.

Розрахунок за нею такий: від першого дня менструального циклу віднімається 3 місяці і додається 7 днів. Наприклад, твої останні місячні почалися 30 жовтня. Відніми 3 місяці - вийде 30 липня. І додай до 30 липня 7 днів. Вийде передбачувана дата пологів - 6 серпня.

На ранніх термінах вагітності (до 12 тижнів) найбільш правильно розрахувати дату пологів можна за допомогою ультразвукового дослідження.

У першому триместрі вагітності розміри ембріона, як правило, дозволяють найточніше визначити дату пологів, а ось пізніше відмінності в розмірах плоду від загальноприйнятої норми можуть бути значними і привести до помилки в розрахунках.

Під час огляду у гінеколога визначити термін вагітності, а значить і правильно розрахувати дату пологів, можна абсолютно точно, починаючи вже з 3-4 тижнів. У першу чергу лікар орієнтується на розмір і форму матки.

Проте на більш пізніших термінах (понад 12 тижнів) прогноз дати пологів буде вже не таким точним, оскільки кожен ембріон розвивається індивідуально.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка