You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Геморой під час вагітності

Статті | Вагітність та пологи | Геморой під час вагітності

Під час вагітності практично половина жінок стикається з таким захворюванням, як геморой. Геморой - це варикозне розширення вен прямої кишки і анального отвору. Дана патологія супроводжується такими неприємними симптомами, як біль під час дефекації, ректальні кровотечі, свербіж, дискомфорт.

Основна причина геморою під час вагітності полягає в тиску плоду на судини і кишечник, що призводить до застою крові. Але є й інші причини, які можуть провокувати виникнення геморою під час вагітності, до них відносяться:

- Запори. Під час виношування дитини запори виникають досить часто і можуть носити хронічний характер. Як правило, це пов'язано з гормональною перебудовою організму, яка, в свою чергу, може негативно позначатися на перистальтиці.
- Малорухливий спосіб життя. Деякі жінки під час вагітності не можуть активно рухатися через інтенсивний набір ваги, інші - за медичними показаннями дотримуються щадного режиму. Результат не примушує себе довго чекати - застій крові і геморой.

Для геморою характерне поступове наростання симптоматики. На самому початку захворювання виникає відчуття дискомфорту в області ануса, можливо відчуття стороннього предмета.

Пізніше з'являється свербіж і біль під час акту дефекації. Стан погіршується після прийому гострої або пряної їжі. Для наступної стадії характерна поява крові, червоного кольору під час дефекації або відразу ж після її завершення. Випадіння гемороїдальних вузлів під час вагітності також можливо. Найчастіше цей симптом виявляється в останньому триместрі, коли матка досягає максимальних розмірів. У багатьох випадках стан істотно погіршується під час пологів, тому важливо лікувати геморой на початкових стадіях, не допускаючи розвитку захворювання.

Найбільша небезпека геморою під час виношування дитини полягає в тому, що тривале здавлювання гемороїдальних вузлів, яке виникає внаслідок тиску постійно зростаючої матки, може приводити до відмирання тканин - некрозу. Такі ділянки стають сприятливим середовищем для розвитку різних хвороботворних мікроорганізмів, що призводить до запального процесу і погіршення загального стану вагітної та дитини.

Часті ректальні кровотечі під час вагітності призводять до анемії, що суттєво впливає на розвиток плода. Таким чином, геморой слід обов'язково лікувати при виникненні перших ознак.

 


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка