You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Чарівний сон

Сон не можна викликати насильно, так що годинами лежати з відкритими очима й мучити себе спробами відключитися не варто. Чим більше злишся, “рахуючи баранів”, що не можеш заснути, - тим довше мучишся. Краще встати, почитати або поставити касету з улюбленим фільмом, сісти за в'язання, послухати тиху музику. Дивишся - і сон підкрався непомітно.

БЕЗСОННЯМ страждає величезна кількість людей. Найчастіше воно буває пов'язане зі стресом, станом тривоги або депресією. Проблем навколо кожного хоч греблю гати, але навіщо ж їх тягти із собою в постіль? Найкращий спосіб розслабитись й “відрубатись” уже через п'ять-шість годин - фізичні вправи. Але в жодному разі не починайте зарядку перед сном, - організм тільки розгуляється. Ще допомагає склянка молока, тому що в ньому містяться речовини, які викликають сон. Тепла ванна також ефективний засіб від безсоння.

Не можна обійти стороною і старий народний спосіб - секс. Безвідмовний результат (особливо в чоловіків): м'язи розслабляються, кров наповнюється гормонами, і безпросипний сон гарантований.

Ми зазвичай спимо сім-вісім годин й думаємо, що цього цілком достатньо. А от вчені вважають, що нам всім необхідно додати до сну пару годин. Норма сну скоротилася із входженням у життя людини електричної лампочки на півтори-дві години. Але ж саме ці зайві хвилини нічного сну підвищують точність рухів, поліпшують швидкість реакції й увагу.

Постарайтеся надолужувати тижневий недосип у вихідні. Здрімніть удень або раніше лягайте спати, і тоді до понеділка ваша енергія дозволить робити чудеса працездатності. Саме головне в боротьбі за гарний сон - завжди лягати в один час.

Іноді подовгу не лягаєш спати, побоюючись знову побачити кошмар. Творчі натури або люди з сильним темпераментом особливо піддані нічним баченням. Фахівці радять метод “репетиції в уяві”. Спробуйте подумки відрепетирувати версію свого страшного сну із щасливим кінцем, і кошмари будуть відвідувати вас набагато рідше.

В Англії співробітники однієї з лабораторій по вивченню сну встановили, що в ньому секрет молодості й краси. Просто спіть частіше, а за цей час клітини шкіри обновляються удвічі швидше, ніж під час активності.

Пам’ятайте ще про одну важливу позитивну сторону сну, виявлену американськими медиками. Відпочинок напряму пов'язаний з імунною системою організму. Чим більшим є недосип, тим менше імунних клітин в крові. А це вже набагато серйозніше, ніж нервозність і незібраність після короткого відпочинку.

Саме цікаве - те, що відсутність сну впливає на образне мислення. Досить згадати, що чимало геніальних відкриттів з'явилися у сні. І цією “творчою коморою” сну може скористатися кожен. Менделєєв відкрив свою таблицю не через своє везіння, а завдяки постійній розумовій праці. Якби всі його думки не були спрямовані на кінцеву мету, то видіння не змогло б йому допомогти. Так що хочете творити - спіть! Альберт Ейнштейн проводив у ліжку не менше 10 годин і зосереджувався в такі моменти настільки, що у сні відкрив деякі найважливіші елементи теорії відносності.

У багатьох відомих людей було своє ставлення до сну. Так, Наполеон Бонапарт, зазвичай, лягав між 10-12 годиною вечора і спав до 2 ночі. Після цього працював кілька годин, а потім спав до 7 ранку. Уінстон Черчіль працював до 3-4 години ночі. Але він ніколи не упускав можливості здрімнути пару годин вдень.

А от що стосується сюрреалістичного відпочинку, то тут Сальвадор Далі був навбільш оригінальним. Сієсту він проводив, сидячи в кріслі, тримаючи в руці ложку. Легка дрімота освіжала художника, але як тільки сон переборював його, то ложка падала на заготовлений залізний піднос на підлозі. Цей дзенькіт, гірший за будильник, не давав йому міцно заснути.

Третина життя - досить великий строк, і є сенс подбати про корисність цього часу. Запам'ятаєте, що сон - найважливіше заняття, яким потрібно займатися з розумом.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка