You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Чому люди курять?

Всім давно відомо про величезний шкоду, якої завдають організму курінням. Тим не менш, мільйони людей по всьому світу продовжують курити. Так чому люди курять і усвідомлено шкодять своєму організму?

Чому люди курять — причини

Перш за все слід говорити і психологічних причинах куріння. Фізична прихильність до тютюну виникає вже як наслідок. Чому люди починають курити? Вчені провели дослідження і з’ясували, що більшість курців пристрастилися до цієї згубної звички через банального наслідування: вони бачили, що оточуючі їх люди курять і поступали так само. Найчастіше в такій ситуації опиняються діти та підлітки, які бачать, що їхні батьки чи дорослі товариші курять. Для них куріння — показник самостійності та успішності. Однак, не тільки підлітки, а й дорослі трапляються на цей гачок. Психологи виділили основні причини куріння:

 • Стимуляція: палять вірять, що сигарета допомагає підбадьоритися, зняти втому. У таких людей з’являється психологічна залежність від нікотину. Вони не можуть плідно працювати без сигарет.
 • Розслаблення: за допомогою сигарети можна розслабитися, відпочити. Людина палить з насолодою, отримує при цьому задоволення, підвищене почуття комфорту, відпочиває. Таким людям дуже складно відмовитися від куріння.
 • Психологічна підтримка: курець використовує сигарету для зниження емоційної напруги. Він не може обійтися без затягування в стресовій ситуації, коли потрібно швидко відреагувати, прийняти важливе рішення. Сигарета допомагає впоратися з гнівом, агресією, сумом, зняти душевний дискомфорт, подолати боязкість ітд.
 • Гра: Для людини куріння — це гра. Важливі аксесуари куріння — дорогі запальнички, попільнички, певні сорти тютюну. Часто курці випускають дим колечками або мають свою своєрідну манеру паління. Вони люблять курити за компанію і викурюють не більше 2-3 сигарети в день.
 • Фізична залежність: цей тип куріння зумовлений фізичною залежністю від нікотину. Курець буде курити незважаючи ні але що, коли рівень нікотину знизитися в крові до критичного рівня. Від фізичної залежності легко позбутися, якщо не курити хоча б пару тижнів.
 • Рефлекторне куріння: людина курить несвідомо, як би не помічаючи сам процес куріння і не надаючи йому особливого значення. Для нього це просто повсякденна звичка, як їсти і пити. Такі курці палять багато, в основному в робочий час, але не на відпочинку.

Знаючи ваш тип паління, ви легше зможете розлучитися з цією звичкою. Чому люди кидають курити? Звичайно, щоб поліпшити своє здоров’я, зберегти молодість, виносити і народити здорових дітей, знизити ризик інсульту, ішемічної хвороби та раку. Як бачите, причин щоб кинути палити досить! Подбайте про себе вже сьогодні!


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка