You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Жовтий наліт на зубах. Як від нього позбавитися?

Статті | Стоматологія | Жовтий наліт на зубах. Як від нього позбавитися?

Білосніжна посмішка, сражающая всіх наповал – мрія багатьох з нас. Так хочеться зачаровувати оточуючих своїми чудовими сліпучими зубками! Але, на жаль, ця мрія збувається далеко не завжди. У більшості людей жовті зуби від природи, і для того, щоб зробити їх білосніжними, потрібні якісь спеціальні методи, нерідко вимагають досить великих витрат. Є, звичайно, чимало ситуацій, коли зуби жовтіють з часом із-за якихось звичок або віку. У таких випадках відбілити їх можна без особливих та тимчасових і матеріальних витрат.

Існує досить поширена думка, що жовтий наліт на зубах свідчить про їх погане здоров’я. Це невірно. За свідченням стоматологів, жовта емаль, якщо вона така від народження, а не втратила свій початковий колір в результаті низки звичок, має підвищений відсоток мінералів, які роблять її максимально міцною. Тому занадто ретельне відбілювання емалі, якими б щадними методами воно не здійснювалося, недоцільно. Воно може призвести до руйнування зубів, і, в підсумку, забувши про настільки привабливою голлівудську усмішку, вже доведеться зайнятися їх лікуванням.

Однак білозубі красуні на обкладинках модних журналів і на екранах телевізорів викликають у нас пекучу заздрість. І ймовірність псування зубів відходить на другий план. І ми вперто шукаємо відповідні засоби їх відбілювання, перебираючи зубні пасти, або звертаємося за допомогою до стоматолога.

В цілому, сьогодні існує чимало способів видалення жовтого нальоту, частина з яких практично безпечна для зубів. Це відноситься, головним чином, до м’якого зубного нальоту, який утворюється в результаті надмірного вживання кави, міцного чаю, паління, появи зубного каменю. Він може виникнути у ласунів – цукор провокує створення в ротовій порожнині кислоти, під дією якої зуби покриваються дрібними тріщинами, забарвлюються харчовими пігментами і жовтіють.

Зазвичай, м’який жовтий наліт на зубах легко видаляється в стоматологічних клініках за допомогою спеціальних апаратів з ультразвуковими наконечниками. Процедура ця не шкодить емалі і знищує заодно і зубні камені. Після її проведення зуби поліруються спеціальними пастами, що захищають емаль від шкідливих впливів.

Що ж стосується відбілювання зубів в клініках, то тут справи йдуть трохи інакше. При професійному відбілюванні використовуються перекис водню і ряд кислот, тією чи іншою мірою руйнують тканини зуба і роблять емаль рихлою. Звичайно, вони здатні надати зубам максимальну білизну, але, при цьому, виглядають вони нерідко досить неприродно.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка