You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Перші дитячі зубки

Статті | Стоматологія | Перші дитячі зубки
Перші зуби починають прорізатися в середньому на півроку. Зазвичай до року у дитини вже близько восьми різців, а всі два десятка молочних зубів повинні з'явитися приблизно до двох з половиною - трьох років. Але тут відіграє роль так само спадковість та харчування дитини, так що єдиного для всіх, чіткого терміну не існує.

Але все ж приблизно можна позначити деякі вікові проміжки. Так, перші нижні різці з'являються між напівроком і дев'ятьма місяцями. Перші верхні - між сім'ю і десятьма місяцями. Термін появи бічних різців коливається між дев'ятьма місяцями і роком, а корінні зуби починають прорізатися в період між роком і півтора.

Верхні ікла починають з'являтися на терміні між шістнадцятьма і двадцятьма місяцями - нижні - приблизно місяцем пізніше. Корінні зуби зазвичай прорізаються на двадцять першому місяці життя малюка.
Не варто боятися, якщо зуби розташовуються асиметрично. Причинами занепокоєння повинно стати інше.

Якщо зуби прорізаються дуже рано або надто вже пізно. Якщо існує порушення черговості або зуби з'являються поза дуги зубного ряду, або ж який-небудь зуб неправильно сформований. Нарешті, якщо зуби з'явилися у дитини ще до народження - все це приводи для серйозної тривоги і негайного звернення до медиків.

Сам період прорізування зубів, як і говорилося, нелегкий. Цей процес практично завжди супроводжується плачем, капризами, підвищенням температури, часто - розрідженням стільця, шкірними висипаннями, і навіть іноді - судомами. Щоб допомогти дитині, батьки можуть зробити наступне:

1 - Використовувати спеціальні гумові іграшки, або будь-які інші предмети, які малюк може безпечно для свого здоров'я жувати і прокушувати.

2 - Масажувати ясна малюка марлевим тампоном. Для цього потрібно обернути вказівний палець тампоном, змоченим у холодній воді і помасажувати дитині ясна.

3 - Використовувати лікарські засоби, обов'язково прописані лікарем-педіатром. Кошти ці або знеболять, або викличуть оніміння ясен, що так само припинить больові відчуття.

І, зрозуміло, не можна забувати про те, що маляті в цей період як не можна більш необхідна батьківська ласка, турбота і любов. Частіше беріть його на руки, пестіть. Розпестити боятися не треба: сльози і капризи зіпсують вдачу дитини куди вірніше.

   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка