You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Як зміцнити захисні сили організму? Підвищуємо імунітет

Статті | Загартовування та зміцнення організму | Як зміцнити захисні сили організму? Підвищуємо імунітет

Імунітетом прийнято називати захисні сили організму, які борються з інфекційними агентами - носіями чужорідної генетичної інформації. Як правило, цими агентами виступають бактерії, віруси і гриби. При нормальній роботі імунної системи, невидиміклітини «виконавці» зустрічають ворожі організму бактерії, віруси і гриби, і знищують їх. Завдяки цьому ми швидко видужуємо від ГРВІ, перемагаємо грип, інші інфекційні та грибкові захворювання, не заражаються туберкульозом при контакті з хворими. Потрапили в наш організм збудники заразних хвороб негайно знешкоджуються клітинами імунної системи. Крім того, захисні сили організму забезпечують нам захист від онкологічних захворювань, вчасно виявляючи і знищуючи раковіклітини. Однак, намагаючись підвищити імунітет треба дотримуватися золотої середини, посилена робота захисних сил стає причиною розвитку алергії, коли вони реагують на власні клітини організму.

За імунітет людини відповідає лімфатичним система, кістковий мозок, селезінка і вилочкова залоза (тимус). Вони беруть участь у виробництві і розподілі імунних клітин - лімфоцитів, фагоцитів і макрофагів по всьому організму. Імунітет може бути вродженим або специфічним. Природжений імунітет формується у плода в утробі матері, а специфічний після перенесення якогось захворювання. Наприклад, вітрянки або кору. Специфічний імунітет може бути природним і штучним. Природний імунітет виробляється силами самого організму, а штучний - в результаті вакцинації. Зміцнити природний імунітет допомагають різні препарати, наприклад, трансфер фактор плюс.

Поломка в будь-якому ланці імунної системи призводить до імунодефіциту - стану, коли захисні сили організму не справляються зі своїм завданням. В результаті збою роботи імунної системи можуть розвинутися тяжкі захворювання, такі як СНІД, рак, туберкульоз, отруєння, брак вітамінів і мікроелементів. На жаль, на сьогоднішній день кількість людей з ослабленим імунітетом неухильно зростає. Пов'язано це з поганою екологією, впливом електромагнітного і радіаційного випромінювання, стресів, інфекційних захворювань, порушенням правил прийому лікарських препаратів і способу життя.

Зміцнити імунітет під силу кожній людині, просто це робота не проста, вона вимагає від людини терпіння і сили волі. Для початку потрібно поміняти свій спосіб життя, якомога більше гуляти на свіжому повітрі, щодня прогулюватися пішки і робити вранці гімнастику. Сидячий спосіб життя і надмірна вага - вороги імунітету. Але різке схуднення також шкідливо для імунної системи. Як стверджують дієтологи, при втрати одного кілограма ваги в тиждень активність Т-клітин, які розпізнають хвороботворні мікроби, помітно зменшується. Загартовування відіграє велику роль для підвищення імунітету. Щодня вранці прагніть приймати контрастний душ. Якщо для вас це неприйнятно, обмежуйтеся ножними ваннами - поперемінно занурюючи ноги то в холодну, то в теплу воду.

Щоб не послабити імунну систему ретельно стежите за раціоном свого живлення. Намагайтеся пити тільки чисту фільтровану воду, не зловживайте прийомом лікарських препаратів, особливо антибіотиків і харчових добавок. Віддавайте перевагу натуральним продуктам. Замініть хлібопекарські вироби з борошна вищого гатунку на хліб з висівками, солодощі - на мед і сухофрукти. Після грипу, застуди та інших інфекційних захворювань пийте настої шипшини, м'яти, меліси та інших лікарських рослин.

Добре підвищує імунітет зелений чай з лимоном, свіжі соки фруктів і овочів, продукти бджільництва. Для зміцнення імунітету також можна приймати вітамінні комплекси на натуральній основі. Менше хвилювань і більше сміху - ось те, що потрібно для імунітету. Вже після однієї хвилини душевного сміху в організмі виробляється стільки антитіл, що вони здатні захистити наші дихальні шляхи від величезної кількості вірусів і бактерій.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка