You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Надмірне вживання алкоголю призводить до руйнування легенів

Статті | Шкідливі звички та їх наслідки | Надмірне вживання алкоголю призводить до руйнування легенів

Група вчених з Університету Еморі (Атланта, США) провели дослідження, у результаті якого з'ясували, що хронічне зловживання алкоголем призводить до руйнування білків, які захищають тканину легенів від просочування рідиною.

Також зловживання зменшує вміст антиоксидантів і послабляє імунний захист.

Фахівці повідомляють, що в легенях алкоголіка міститься менше білка глютатіону, що має антиоксидантні властивості й захищає легені від окисного стресу. Крім цього, алкоголь руйнує білок клаудін, що допомагає підтримувати бар'єр між рідиною й повітрям, і якщо в тканинах недостатньо клаудіну, то рідина може просочувати легені, що призводить до виникнення пневмонії й інших легеневих захворювань.

Порушення імунітету в алкогольній легені, за словами вчених, проявляється недостатньою кількістю рецепторів до фактору, що стимулює колонії гранулоцитів/макрофагів, і слабкій відповіді епітеліальних клітин, що встилають легені, на цей гормон.

Учені провели експеримент на тваринах і довели, що лікування фактором, що стимулює колонії гранулоцитів/макрофагів, захищає легені при септичному шоку, а також поліпшує роботу бар'єру газ/рідина.

Таким чином, лікування фактором, що стимулює колонії гранулоцитів/макрофагів, допомагає нейтралізувати дію алкоголю на легені. Тому вчені вже почали клінічні дослідження на цю тему, і можливо, новий вид лікування допоможе в майбутньому врятувати багатьох пацієнтів з важкими пневмоніями.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка