You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Між скороченням життя і тривалістю снів виявлено зв'язок

Статті | Емоційність та сон | Між скороченням життя і тривалістю снів виявлено зв'язок

Люди, які сплять п'ять і менше годин на добу, живуть менше тих, хто відводить на сон сім годин, стверджують британські вчені. Шкідливий також надлишок сну: люди, які проводять у ліжку вісім і більше годин, вмирають раніше.

Вчені з Уорвикського університету й Лондонського імперського коледжу використовували дані про тривалість сну 10308 державних цивільних службовців, зібрані в 1985-1988 роках, і оновлені в 1992-1993 роках. Спостереження за учасниками продовжувалося протягом 17 років.

Проаналізувавши отримані дані за вказаний період, дослідники з'ясували, що люди, які відводили на сон п'ять і менше годин на добу, в 2 рази частіше вмирали від серцево-судинних захворювань. У цілому, рівень смертності в цій групі був у 1,7 разів вище, ніж у групі службовців, які спали по сім годин на добу.
Недолік сну асоціювався з підвищеним ризиком набрати вагу, гіпертонією і цукровим діабетом 2 типу, повідомив один з авторів дослідження Франческо Каппучіо.
"Третина населення Великобританії та більше 40% жителів США відводять на нічний сон менше п'яти годин. Недивно, що люди значно частіше почали скаржитися на слабкість, стомлення і сонливість протягом дня", - повідомив Каппуччіо.

У той же час учені звернули увагу, що серед тих, хто спав вісім і більше годин, рівень смертності також був у два рази вище, ніж у людей, що спали сім годин на добу. При цьому збільшення смертності від серцево-судинних захворювань не виділявся.

Дослідники не змогли пояснити цю залежність, проте припускають, що тривалий сон може бути ознакою депресії, або, в деяких випадках, свідчити про знесилення, типове для онкологічних захворювань.

Результати дослідження будуть представлені на засіданні британського суспільства здорового сну.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка