You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Голодування продовжує життя

Статті | Здоров'я та краса | Голодування продовжує життя
У США учені з медичної школи Гарварду, медичного коледжу університету Корнелла і національного інституту охорони здоров'я США оголосили про те, що їм вдалося відкрити у ссавців два гени, які відповідають за тривалість життя клітин.

Факт, що голодування продовжує в півтора рази життя мишей, був встановлений давно. Не так давно був виявлений ген продовження життя у черв'яків-нематод. Тепер дійшло і до людини.

Як встановили дослідники, коли клітина піддається різним стресам, зокрема пов'язаним з дієтичним режимом харчування і обмеженням в калоріях, гени групи Sirtuin оптимізують функціонування організму з метою виживання, а також протистояння старінню.

Один з таких генів Sirt1 був досліджений багатьма ученими. Так, минулого року Девідом Синклером було доведено його вплив на тривалість життя, стимульоване ресвератролом, молекулою, що наявна в червоному вині.

Тепер Девід Синклер в співпраці з Ентоні Совом і Рафаелем де Кабо вперше з'ясував, що ще два гени - Sirt3 і Sirt4 - впливають на те, скільки проживе клітина.
Зокрема, від роботи Sirt3 і Sirt4 залежить тривалість життя мітохондрій, які необхідні кліткам для підтримки здоров'я і довголіття.

Коли клітина зазнає негативного впливу ззовні, активізується ген NAMPT, який через ланцюжок речовин, що синтезуються, і генів, що активуються внаслідок цього, зрештою, підвищує активність Sirt3 і Sirt4. Вони у свою чергу примушують клітину посилено виробляти ферменти, необхідні для збільшення потужності мітохондрії. Кількість енергії, що виробляється нею, зростає, відповідно процес старіння клітини уповільнюється.

Як передбачається, це відкриття може допомогти ученим винайти нарешті ліки від старості, ефективні і в боротьбі з раком і діабетом.
Недолік дослідження полягає в тому, що клітини вивчалися лише після дводенного голодування. Тепер учені планують отримати результати після триваліших термінів голодування.

   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка