You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Чорний шоколад лікує хронічну втому

Британські вчені з медичної школи Халла і Йорка провели експеримент і виявили, що чорний шоколад ефективніше, ніж білий, допомагає при хронічній утомі.
В експерименті взяли участь 10 осіб, 5 з них щодня протягом двох місяців отримували по 45 грамів чорного шоколаду. Інші харчувались білим, але підфарбованим так, щоб він не відрізнявся зовні від чорного.

Потім експеримент перервали на місяць, а після цього змінили тип шоколаду.

Виявилося, що ті, хто харчувався чорним шоколадом, менше скаржилися на утому. Але коли їм припинили його давати, то вони стали скаржитися на утому ще більше.
Як з керівник дослідження, ендокринолог Стів Аткін, синдром хронічної утоми має багато різних симптомів, але найхарактернішим з них є гострий м'язовий біль при фізичних навантаженях.

Він також додав: "Чорний шоколад багатий поліфенолами, які впливають на здоров'я, зокрема, знижують тиск. Однак високий зміст поліфенолу, імовірно, сприяє підвищенню рівня серотонину в мозку, а низький рівень серотонину пов'язують саме із синдромом хронічної утоми".

За словами Аткіна, для підтвердження його висновків потрібні додаткові дослідження, однак, проведений експеримент нікому з його пацієнтів не зашкодив. Але найголовніше, ніхто з добровольців не набрав зайву вагу.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка