You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Бережімо слух змолоду

Статті | Хвороби та лікування | Бережімо слух змолоду

Виникнення порушень слуху пов'язано з ураженням певних відділів вуха: звукоприймаючого або звукопровідного. До старості практично у кожної людини спостерігається погіршення слуху, яке потім лише прогресує.


Причини

Головною причиною порушення слуху, незалежно від віку, - це тривала дія сильного шуму на органи слуху. При тривалому впливі шумів з досить великою кількістю децибел, нервові закінчення вуха вимирають, внаслідок чого людина повністю або частково втрачає слух.

Якщо відбувається розрив барабанної перетинки, то це може сприяти тимчасовому порушенню слуху. Причиною розриву перетинки можуть бути як інфекційні захворювання органів слуху, так і сильний перепад тиску, наприклад, при стрибках з парашутом, піднятті важких предметів, зануреннях на велику глибину.
Втрата слуху може бути ускладненням якого-небудь захворювання, наприклад, сифілісу чи отосклерозу. Також, втрати слуху може сприяти побічна дія деяких медикаментів.
Найчастіше тимчасове порушення слуху, в основному у дітей, виникає в результаті знаходження чужорідного тіла у вусі. До ряду інших причин належить наявність сірчаної пробки у вусі, отит, попадання в вуха води.


Діагностика
У зв'язку з самими різними причинами виникнення зниження слуху, діагностування є нелегкою справою, тому пацієнту слід звернутися до лікаря-отоларинголога.
Для повного з'ясування патогенезу захворювання, лікар проводить камертональні проби і запис тональної порогової аудіограми. Також, одним з основних і більш точних методів діагностики порушення слуху є аудіометрія. Крім того, отоларинголог проводить повне дослідження вестибулярного апарату.


Профілактика

Основними заходами профілактики зниження слуху є використання навушників, користуватися якими необхідно для покращення якості та гучності звуку. Також, щоб запобігти втраті слуху, слід захищати вуха від гучних шумів: під час роботи із застосуванням будь-яких гучних інструментів, наприклад, рекомендується використовувати спеціальні для цього захищаючі навушники.

Величезний ризик раннього зниження слуху - відвідування різних дискотек і концертів, де грає досить гучна музика.

Крім того, необхідно утриматися від прочищення вуха ватним тампоном, так як це може сприяти ушкодженню барабанної перетинки.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка