You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Діатез - предтеча алергії

Статті | Педіатрія | Діатез - предтеча алергії

Думаю, багато мам раділи, дивлячись на червоні щічки свого малюка, але поспішаю вас засмутити. Червоні щоки у малюка - це ознака діатезу. А діатез - це схильність до алергії і запальним хвороб. Часто розчервонілі щоки з'являються при прийомі в їжу певних продуктів. Такий діатез називають алергічним. По суті своїй діатез - це не хвороба, а тому лікувати його не потрібно. Лікуються хвороби, які виникають на тлі діатезу. Часте прояв атопічного (алергічного) дерматиту - це почервоніння шкіри. Такий дераматіт і є хвороба на тлі діатезу.

Якщо вашій дитині поставили діагноз алергічний дерматит, то найпершим завданням стає виявити алергени, які сприяють прояву алергії. Це може бути їжа, можуть бути контакти з якимись предметами, при контактній алергії. Якщо причину алергії не знайти, то ніякі засоби від алергії не вплинуть.


Годування дитини з таким діагнозом перетворюється на важке випробування. Мамі доводиться сидіти на дієті, щоб малюк випадково не отримав алерген з молока, прикорм вводитися важко. Батьки починають переживати, що дитина неповноцінно харчується через алергію. Але не варто сильно переживати з цього приводу, до 3-4 років організм дитини може зміцніти і він вже зможе їсти всі продукти по-тихоньку.


Діатез - це як сигнал-попередження про те, що малюк має схильність до алергії. Раніше вважалося, що рум'янець на всю щоку у малюка, це ознака здоров'я, але сьогодні всі лікарі стверджують, що червоні щічки - це ознака діатезу і можливої ​​алергії.


Оскільки діатез - це попередження про алергію, Головна задача батьків, не допустити її розвитку. Кожен з нас має схильність до тієї чи іншої хвороби, і часто така схильність передається у спадок.


Діти, які страждають алергічним діатезом надмірно чутливі, схильні до інфекцій, запальні процеси протікають у них довше, ніж у звичайних дітей. У них спостерігається підвищена вразливість бар'єрних тканин (шкіра і слизова).


Виявляється діатез у малюків тому, що вони ще дуже маленькі і захисна функція кишечника ще не налаштувалася, як слід працювати. Кожна алергія - це контакт антитіл з алергеном, в результаті виробляється гістамін, через які розширюються судини, виявляється набряк і т.д. Така речовина може вироблятися організмом малюка навіть через переохолодження.


Діатез не можна плутати зі стійкою алергічною реакцією. Тому що алергічна реакція це повстання організму проти нешкідливого фактора або продукту, а діатез - це всього лише тимчасові вікові налагодження роботи організму дитини, точніше його шлунку.


Тому й лікувати ці дві схожих хвороби потрібно по-своєму. Відсоток малюків зі справжньою, переданої у спадок алергією зовсім не великий. Тому мала кількість алергену не завжди викликає важку реакцію.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка