You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Поради по грудному вигодовуванню

Статті | Педіатрія | Поради по грудному вигодовуванню

Молоді мами отримують перші уроки по грудному вигодовуванню в пологовому будинку, але цих знань явно недостатньо, і тому проблеми з годуванням дитини з'являються постійно. Варто скористатися цими порадами по годівлі малюка. Необхідно перш за все стежити за тим, як дитина захоплює груди. Весь сосок разом з коричневою окантовкою повинен захоплюватися маленьким ротиком немовляти. Виняток становить дуже великі груди. При годуванні важливо спостерігати, щоб носик дитини був вільний і дихав.


Положення матері повинне бути комфортним і не викликати болів і втоми в спині. Процес годування повинен приносити повне задоволення матері і її малюкові. Навіть в процесі одного годування варто чергувати груди, не варто годувати малюка однією і тією ж груддю. Не потрібно намагатися особливо в перший час проводити догодовування малюка за допомогою пляшечки. Поступово режим сформується, малюк буде наїдатися. А використання пляшечки може змусити дитину назавжди відмовитися від грудей, адже при ссанні потрібно здійснювати нелегкий труд.

 
Є кілька важливих правил, що стосуються утримання матір'ю своїх грудей. По-перше, вона повинна бути завжди чистою. Це допоможе уникнути появи на сосках тріщин. Необхідно використовувати лосьйон для обробки грудей, після чого груди обмиваються водою і висушуються на повітрі. Волога завжди провокує появу хвороб, подразнень. У бюстгальтері повинна знаходитися чиста спеціальна або просто тканинна прокладка. Вона повинна змінюватися в міру зволоження.

Харчування матері в період годування дитини має бути повноцінним і багатим вітамінами, особливо вітаміном С. Мати повинна пити велику кількість рідини, молока, відвару з кропу, який сприяє формуванню молока. Рідина в материнському раціоні повинна перевищуватибільше двох літрів.


Грудь, яка стала більше під час вагітності та годування, поступово буде опадати. Щоб вона не відвисала, важливо застосовувати холодний душ, тримати правильну поставу, робити кілька спеціальних вправ. Гарна можливість зміцнити м'язи грудей і не дати їй деформуватися, прийняти неестетичний вигляд - плавання.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка