You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Завантаження...

Чому ми кашляємо?

Статті | Хвороби та лікування | Чому ми кашляємо?

Одним з життєво-важливих вроджених рефлексів є кашель, за допомогою які відбувається очищення дихальних шляхів від слизу і сторонніх часток. При цьому відбувається подразнення слизової оболонки, після чого сигнал надходить в спеціальний відділ головного мозку, який відповідає за виникнення кашлю.
Існують різні причини, через які людина починає кашляти. При цьому слід приділяти увагу особливостям кашлю, на основі яких лікар може поставити правильний діагноз. Кашель відрізняється за силою і тривалістю, за тембром і характером виділень, а також за часом максимального загострення.


Кашель може супроводжувати течією гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), при яких вогнище запалення може перебувати в різних відділах дихальної системи. Характеристики кашлю відрізняються в залежності від локалізації інфекції. Ларингіт чи запалення гортані протікає з важким "гавкаючим" кашлем, і супроводжується хрипотою. При трахеїті кашель віддає хворобливими відчуттями за грудиною. Бронхіт і пневмонія, найбільш важкі випадки ГРЗ, призводять до появи непродуктивного кашлю і щедрій мокроті з гноєм.


Крім ГРЗ, кашель може бути характерним і, іноді, єдиним симптомом при виникненні ряду інших важких захворювань. Так, розвиток небезпечного інфекційного захворювання - коклюшу, супроводжується кашлем з нападоподібний спазматичним характером. Для дітей молодшої 2 років захворювання найбільш небезпечно, тому щеплення від коклюшу включена в обов'язкову програму з вакцинації дітей. Також кашель є ознакою туберкульозу, раку легенів і бронхіальної астми, супроводжує перебіг хронічного захворювання муковісцидозу. Крім того, кашель може виникнути як побічна реакція при лікуванні різними препаратами при захворюваннях серця і судин. Саме тому дуже важливо звертатися до лікаря при першій появі кашлю, яке є сигналом про якісь порушення в організмі. Якщо кашель супроводжується додатковими симптомами, такими як підвищення температури і пітливістю, утрудненнями дихання або болями, зниженням апетиту і нудотою, візит до лікаря потрібен негайно.


У зв'язку з тим, що кашель є причиною різного роду захворювань, не можна самостійно приймати лікарські препарати від кашлю. Тим самим можна не тільки не допомогти перемогти недугу, а навпаки, нашкодити собі і ускладнити лікування захворювання.


   (032) 241 8888
   (097) 241 8888
   (095) 241 8888

   У нас Ви можете перевірити наявність лікарського засобу в аптеках та дізнатися його ціну не виходячи з дому.

   Аптечна довідка